kategorie:
Veřejný interiér II.
Ing. František Lebeda, Ing. arch. Lucie Lebedová, DOTEGG ARCHITEKTI s.r.o., www.dotegg.cz
fotograf:
Václav Čermák
KINO NA BUDĚJOVICKÉ
Nový kinosál pro pracovníky v administrativní budově České spořitelny získal nejen bezbariérový přístup, ale také novou estetickou a technologickou podobu. Celému prostoru dominuje koberec s velkým grafickým vzorem.
Administrativní budova České spořitelny na Budějovické je jednou z více objektů této bankovní instituce. Její postupnou revitalizací a modernizací se investor snaží pro své zaměstnance zajistit co nejpříjemnější a nejmodernější pracovní prostředí.
V rámci modernizace a zvýšení uživatelského komfortu byl realizován projekt rekonstrukce interiéru kinosálu. Cílem úprav bylo nejen estetické a funkční zlepšení prostoru, ale také implementace nejnovějších technologických řešení v oblasti projekce a audiovizuální techniky.
Špičková technologie a nové prostředí bude sloužit nejen pro korporátní účely, ale také pro soukromé a veřejné projekce, školení, prezentace a vystoupení.
Prostor je propojený s prostory kavárny, kde je na dosah občerstvení nebo zajištění cateringu.
Díky rekonstrukci se podařilo v sále vyřešit na mnohem vyšší úrovni bezbariérový vstup pro lidi s pohybovým omezením.
Hlavní změny a vylepšení zahrnovaly:
Materiálové a vizuální sjednocení interiéru – stěny sálu byly opatřeny dřevěným lamelovým obkladem, který přináší moderní design a zlepšuje akustické vlastnosti prostoru.
Nový povrch podlahy – do sálu byl instalován kvalitní designový koberec s výrazným grafickým vzorem.
Modernizace sedaček – původní sezení bylo nahrazeno novými ergonomickými sedačkami, které zajišťují vyšší pohodlí a estetickou úroveň.
Změna projekční technologie – původní projekční systém byl nahrazen nejmodernější LED technologií, která přináší vyšší kvalitu obrazu, nižší energetickou náročnost a delší životnost zařízení.
Režie řídí nejen audio-video ale i scénické a interiérové osvětlení, které nabízí nespočet světelných scén s různorodou barevností i intenzitou.
Propojení režie se sálem – nová dispozice umožnila přímé spojení technického zázemí s prostorem sálu, čímž došlo k lepší kontrole a efektivnějšímu provozu obsluhy audiovizuální techniky.
Optické členění prostoru – byl vytvořen jasný vizuální koncept, kde spodní plocha sálu je definována kobercem a sedačkami, stěny jsou pokryty dřevěnými lamelami a podhled byl navržen v tmavém provedení. Tento designový prvek nejen podtrhuje eleganci prostoru, ale zároveň pomáhá opticky oddělit stropní část s osvětlením.
Celá realizace proběhla s důrazem na kvalitu použitých materiálů, funkčnost a moderní estetiku, čímž se kinosál proměnil v reprezentativní prostor odpovídající standardům současného designu i technologií.