19.03.2023

ZEITGEIST ASSET MANAGEMENT

Číst více

kategorie:
Interiér roku Somfy (coworkingová centra a kanceláře)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Ján Antal a Ing. arch. Barbora S. Babocká, spolupráce Bc. Lukáš Jakóbek a Ing. arch Markéta Vaňková, STUDIO PERSPEKTIV s.r.o., www.perspektiv.cz

fotograf:
Studio Flusser

ZEITGEIST ASSET MANAGEMENT

Butikové kanceláře firmy se nacházejí v posledních dvou podlažích historického domu v centru metropole. Autoři využili atributy existujícího domu, navázali na ně a vytvořili moderní a elegantní pracovní prostředí.

Praha jako na dlani. Perspektiv zrealizoval sídlo pro Zeitgeist Asset Management

Nenápadná budova uprostřed centra Prahy skrývá interiér kanceláře, která odkazuje na funkcionalistickou estetiku domu, jen v moderním pojetí. Autorem nového zázemí společnosti Zeitgeist se stalo studio Perspektiv, jež současně zajistilo kompletní realizaci interiéru. Ducha minulých časů ztvárňují prostřednictvím ušlechtilých materiálů a důrazem na detail.

Společnost Zeitgeist Asset Management spravuje realitní projekty v nejrůznějších odvětvích ve střední a východní Evropě. Její specializace spočívá v investování a obnově existujících nemovitostí, není proto překvapením, že si jako své nové sídlo vybrala budovu ze 30. let poblíž Jindřišské věže, doplněnou o výhled na nejznámější pražské památky.

Forma následuje funkci

Design a kompletní realizaci interiéru posledních dvou pater nového zázemí klient svěřil do rukou architektům ze studia Perspektiv. Ti do nových kanceláří promítli ducha doby ve své vlastní režii. V návrhu pracují nejen s identitou firmy, ale koncepcí prostor také podtrhli skutečnost, že investor je zároveň majitelem nemovitosti. 

Dispozice byla do velké míry předurčena formou a konstrukčním systémem dvoupodlažní nadstavby. Novotvar decentně doplňuje architekturu původní části a v obou patrech vytváří panoramatické terasy s výhledem na hlavní město. „Cílem návrhu bylo navázat na atributy existujícího domu – při koncepci materiálů nás inspiroval kamenný obklad vstupu či chromové elementy,“ vysvětluje architektka Barbora S. Babocká.

Vstup do pátého podlaží přímo navazuje na původní žulové schodiště a výtah. Pro celistvost centrálního koridoru zde architekti zvolili lité terrazzo, typické právě pro činžovní domy ze 30. let. „V našich projektech dbáme na vysokou míru detailu. Díky tomu, že jsme klientovi zajištovali celou realizaci, jsme mohli dohlédnout například i na to, aby barevná frakce terrazza na podlaze odpovídala barevnosti kamene na recepci,“ dodává architekt Ján Antal. Monolit recepce z italského kamene Verde Jaco slouží jako kontaktní bod, design proto zůstal minimalistický, pouze s jednoduchým frézováním.

Minimalismus v maximálním detailu

Estetickou a zároveň akustickou funkci v prostoru koridoru a v zasedacích místnostech plní vertikální čalouněné panely v teplé šedé barvě. Aby do chodby dopadal dostatek denního světla, architekti zvolili dřevěné příčky s profilovaným sklem, které současně zabezpečují intimitu pracovišť.

Pro maximální světelný komfort architekti navrhli atypická lineární svítidla, jejíchž difúzní složka rozptyluje světlo i do stropu. Jemná barevnost doplněná o výrazné akcenty je pro Perspektiv typická. U kanceláří pro Zeitgeist tomu není jinak. Odkaz na výtvarnou školu Bauhaus tvarem i barvou doplňují křesla Arcos od italské značky Arper. Své místo zde našly i další značky, jež studio zastupuje, například Vitra, Pedrali nebo Hay.

Hlavní zasedací místnosti kromě výhledu vévodí i světlo českého výrobce Brokis, volně interpretující přesýpací hodiny – logo firmy Zeitgeist. Kompaktní vzhled pak dodává parketová podlaha v rybinovém vzoru, která se opakuje v rámci celého prostoru.

Komunitní zónu tvoří společná kuchyně, jež kromě místa pro oběhové pauzy poslouží i jako místo pro neformální setkání, a to především díky své elegantní povaze. Tentokrát je čalouněný obklad vyměněn za přírodní dýhu z evropského dubu, charakteristickou pro všechny prostory a příčky v interiéru.

Vrchní podlaží náleží vedení firmy. Vnitřní řešení zde rozděluje zóny na pracovní a oddychovou či setkávací část. Tak jako ve zbytku interiéru i zde lze nalézt jemné barevné akcenty jako například atypické dřevěné police a skříňky v olivové barvě.

Terasa s výhledem na Pražský hrad či Národní muzeum má v letních večerech nezaměnitelnou atmosféru, a to i díky světlu, které se zde odráží. Zaměstnanci pak po pracovním dni nemusejí pospíchat do klidu mimo město, mohou ho totiž nalézt paradoxně v samém centru Prahy.

Rozloha: 550 m²

Použité výrobky a konstrukční řešení, spolupráce s dodavateli

Designové materiály:

Profilované sklo AGC Flutes

Atypické dřevěné příčky Verti

Světelná instalace Delta light

Terazzo Lité

Vestavěný nábytek Brick

Koberce Interface

Instalace nábytku:

Perspektiv – dodavatel nábytku

Vitra, Arper, Narbutas

Dekorace:

Dechem, &Tradition, Tom Dixon

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše