VILA PROPOJENÁ SE ZAHRADOU, PRAHA

VILA PROPOJENÁ SE ZAHRADOU, PRAHA

 

Dům se nachází v klasické zástavbě části Hodkovičky. Majitelé si přáli, aby byl z každého pokoje co nejsnadnější vstup na zahradu, jež utvořila přírodní bariéru a chrání soukromí všech členů rodiny. Do prostorného srdce domu se vchází úzkým průchodem od hlavního vchodu, který dává vyniknout objemu nejzajímavější části domu.

(kategorie: novostavba; autora přihlašovatel: Ing. arch. Alžběta Vrabcová, DMAE ARCHITECTS, www.dmaearchitects.com, spolupráce MgA. Michal Kunc, ATELIER KUNC ARCHITECTS, www.atelierkunc.com)

Na poměrně složitém pozemku a to jak tvarově tak profilací terénu je umístěna nadstandartní městská vilu v klasické bodové zástavbě staré části obce Hodkovičky. Vila poskytuje pro čtyřčlennou rodinu maximální komfort pobytu ve městě.

Důraz byl kladen, aby z každého pokoje bylo možné vystoupit na zahradu, aby ať stojíte v jakékoliv části domu, jste vždy měli vizuální kontakt s přírodou, vznikl tak jedinečný projekt, kdy zahrada je okolo domu jako neproniknutelná hradba a to hned v několika úrovních a to jak v rostlém terénu tak jako střešní terasy a zahrady. Nástup do domu vzhledem k modulaci terénu je do horního patra, které je soukromé, a je rozděleno na část dětí a část rodičovskou. Schodiště sestupuje do spodního patra přesně v té části,aby jste viděli zároveň obě strany obytného „elka” domu. Právě vstup z úzkého průchodu schodiště do objemově nejzajímavěší části domu vám dá nadechnout a vychutnat si tak srdce domu a to je integrované atrium s celou zahradu. Vnější podoba domu by měla být jednoduchá a nadčasová s důrazem na klasické materiály. Tedy použití travertinu a dřeva bylo jasnou vobou. Právě i tyto dva materiály se pak objevují i v interiéru. Vše je doplněno jemnou černou linkou v podobě rámu oken, oplechování atiky a zábradlí. Dům je navržen v autorském designu od konceptu až po detailní návrh interiéru včetně jednotlivých kusů nábytku jako originálů právě pro tento jedinečný projekt.

01.03.2019