Dům se nachází v klasické zástavbě části Hodkovičky. Majitelé si přáli, aby byl z každého pokoje co nejsnadnější vstup na zahradu, jež utvořila přírodní bariéru a chrání soukromí všech členů rodiny. Do prostorného srdce domu se vchází úzkým průchodem od hlavního vchodu, který dává vyniknout objemu nejzajímavější části domu.

Na poměrně složitém pozemku a to jak tvarově tak profilací terénu je umístěna nadstandartní městská vilu v klasické bodové zástavbě staré části obce Hodkovičky. Vila poskytuje pro čtyřčlennou rodinu maximální komfort pobytu ve městě.

Důraz byl kladen, aby z každého pokoje bylo možné vystoupit na zahradu, aby ať stojíte v jakékoliv části domu, jste vždy měli vizuální kontakt s přírodou, vznikl tak jedinečný projekt, kdy zahrada je okolo domu jako neproniknutelná hradba a to hned v několika úrovních a to jak v rostlém terénu tak jako střešní terasy a zahrady. Nástup do domu vzhledem k modulaci terénu je do horního patra, které je soukromé, a je rozděleno na část dětí a část rodičovskou. Schodiště sestupuje do spodního patra přesně v té části,aby jste viděli zároveň obě strany obytného „elka” domu. Právě vstup z úzkého průchodu schodiště do objemově nejzajímavěší části domu vám dá nadechnout a vychutnat si tak srdce domu a to je integrované atrium s celou zahradu. Vnější podoba domu by měla být jednoduchá a nadčasová s důrazem na klasické materiály. Tedy použití travertinu a dřeva bylo jasnou vobou. Právě i tyto dva materiály se pak objevují i v interiéru. Vše je doplněno jemnou černou linkou v podobě rámu oken, oplechování atiky a zábradlí. Dům je navržen v autorském designu od konceptu až po detailní návrh interiéru včetně jednotlivých kusů nábytku jako originálů právě pro tento jedinečný projekt.

01.03.2019

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše