STUDIO DEFORM A SKLÁRNA BOMMA VYTVOŘÍ CENU ZA INTERIÉR ROKU 2017

STUDIO DEFORM A SKLÁRNA BOMMA VYTVOŘÍ CENU ZA INTERIÉR ROKU 2017

 

Symbol ocenění vítězů jednotlivých kategorií a hlavního vítěze soutěže INTERIÉR ROKU za období 2017, jejíž výsledky budou oznámeny v pražském Centru současného umění DOX 10. 4. 2018 navrhnou Václav Mlynář a Jakub Pollág ze studia DEFORM, tedy letošní absolutní vítězové cen Czech Grand Design. Bude se jednat o skleněnou plastiku vyrobenou známou sklárnou BOMMA.

Jako symbol ocenění vítězů soutěže Interiér roku byly v minulém ročníku předávány originální koláže Ivana Komárka a např. předloni si vítězové odnesli akryly malíře Davida Saudka. Umělecké dílo vhodné do interiéru jako symbol ocenění se pro soutěž stalo již tradicí.

Po studiu na pražské VŠUP nastoupili Václav Mlynář a Jakub Pollág na Royal College of Arts v Londýně. Studium na této elitní umělecké škole je posunulo na světovou úroveň. Oba mladí designéři se letos stali novými artdirekotory značky BOMMA. Studio DEFORM patří v současnosti mezi nejprogresivnější české designéry: v portfoliu mají spolupráci se značkami Lasvit, Hem či TON i se světovými giganty Nike či Heineken. 

S nástupem nových kreativních ředitelů se nyní Bomma rozhodla definitivně opustit segment nápojového skla a plně se zaměřit na designová svítidla a větší dekorativní objekty, v čemž sklárna vyniká a díky čemuž si vydobyla své světové postavení.

Značka Bomma je divizí firmy Bohemia Machine, dnes již světového lídra na poli vývoje a výroby sofistikovaných sklářských brusičských strojů. Sklárna Bomma otevřená v roce 2012 ve Světlé nad Sázavou disponuje nejen technologickým zázemím, ale taky výjimečně kvalitním křišťálem.

Spolu se sklárnou vznikla i značka Bomma, která zkombinovala vlastní technologické know-how a tradiční sklářské řemeslo s moderním pojetím designu nápojového skla. Z lokálního výrobce křišťálu se záhy stala světově uznávanou společností; má za sebou spolupráci se značkami Chanel, Dior, Aston Martin i úspěchy v oblasti designu (Poliform, Minotti, Vitra, ceny RedDot, Czech Grand Design).

16.12.2017