OTEVÍRÁME NOVÝ ROČNÍK A PŘIDÁVÁME SOUTĚŽNÍ KATEGORII

OTEVÍRÁME NOVÝ ROČNÍK A PŘIDÁVÁME SOUTĚŽNÍ KATEGORII

 

Interiér roku vstupuje do sedmého ročníku. Na základě ohlasů architektů, interiérových designérů, členů poroty, ale i přání fanoušků na sociálních sítích, se pořadatelé rozhodli rozšířit soutěž o kategorii SOUKROMÝ INTERIÉR – NÍZKONÁKLADOVÉ BYDLENÍ. Autoři z ČR i SR mohou přihlašovat už od 15. 11. interiéry, které vznikly v průběhu roku 2021.

Vznik nové kategorie reaguje mimo jiné i na současnou vlnu tiny housů, ale rovněž vychází vstříc mladé generaci, která hledá cenově dostupnou inspiraci.

„Do minulého ročníku se sice přihlásila řada excelentních proměn panelových bytů a jeden z nich dokonce v kategorii Rekonstrukce zvítězil, ale nová soutěžní kategorie by měla posuzovat kvalitu interiéru také s ohledem na finanční limity a schopnost autora se s nimi vypořádat. Nemá smysl proti sobě v jedné kategorii stavět vilu proti startovacímu bydlení mladého páru, protože u obou typů si architekt nebo designér klade docela jiné otázky“ říká ředitel a zakladatel soutěže Interiér roku Petr Tschakert.

Mezinárodní odbornou porotu opět povede architekt, designér a bývalý rektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze prof. akad. arch. Jiří Pelcl dr.h.c. a kromě něj v ní zasedne řada dalších českých i zahraničních interiérových architektů, designérů a odborníků z oblasti vizuální kultury. Složení poroty je vedeno zejména snahou, aby výsledky plastičtěji zohledňovaly interiér jako multidisciplinární, nikoliv jen architektonický obor.

Uzávěrka soutěže je 28. 2. 2022 a vítězové budou vyhlášeni jako vždy v závěru kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum v pražském Centru současného umění DOX, a to 26. 4. 2022.

Soutěž INTERIÉR ROKU popularizuje profesi architektů a interiérových designérů, kteří každým rokem vytvářejí pro své klienty skvělé a neotřelé interiéry na světové úrovni.

 

14.11.2021