13.03.2016

DIAMOND PRAGUE MUSEUM

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Michal Pěkný, CREATO a DIAMOND PRAGUE MUSEUM, www.diamondmuseum.cz

DIAMOND PRAGUE MUSEUM

Zadáním investora byl projekt muzea diamantů v centru Prahy. Vzniknout měl interiér v moderním a nadčasovém stylu, velmi důležitou součástí realizace byly vysoké nároky na zabezpečení i na specifické osvětlení pro prodej.

Muzeum je rozděleno do několika částí ve dvou patrech, každé o rozloze přibližně 150–200 m2, dále k němu náleží venkovní zahrádka s plochou přibližně 25 m2. V suterénu se nachází expozice (vznik, těžba, opracování, sortýrování, zajímavosti, samotná expozice diamantů), v horním patře pak galerie šperků (prodejna s diamanty) s oddělenou místností pro obchodování (private VIP room), odhad a prodej investičních diamantů.

Spodní část expozice a celková trasa prohlídky se musela řešit s řadou odborníků v dané profesi (např. gemolog, geolog). Vše, kromě private room, se mělo nést v moderním nadčasovém stylu se sterilizovanou jednoduchou okázalostí. Ve spodní části měl autor rovněž vytvořit velmi odolný trezor pro úschovu diamantů a velice odolné vitríny s elektromagnetickými zámky. Velký důraz byl kladen na specifické osvětlení a nasvícení vitrín.

Zvláštní jsou rovněž povrchy prodejních pultů a povrchy určené na odhad diamantů či otáčivé výstavní plochy vitrín. Použity byly nadčasové materiály od italských keramiček, vše velice odolné, otěruvzdorné a ve vysokém povrchovém lesku. Materiály měly vytvářet moderní studený celek, který působí luxusním a drahým dojmem, ale pouze podtrhují interiér, ze kterého vždy musí vystupovat vitríny s diamanty a diamantovými šperky.

Použity byly speciální italské lesklé umakarty, italský leštěný kámen se zalitými třpytivými křemeny, ve vitrínách imitace antracitové leguání kůže a na stěnách specifická italská stěrka. Na toaletách zaujme kubistická sanita a vše je doplněno italskými moderními průhlednými secesními křesly.

 

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše