13.03.2016

NEONATOLOGIE V HOŘOVICÍCH

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Markéta Fleischnerová, MFART, www.mfart.cz

NEONATOLOGIE V HOŘOVICÍCH

Neonatologie je oddělení, kde se zachraňují nedonošení a na životě ohrožení novorozenci. Primářka tohoto oddělení v nemocnici Hořovice oslovila architektku s požadavkem vytvořit jej tak, aby poskytovalo klid, navodilo pocit bezpečí a odvedlo pozornost od nemocničního prostředí.

Část nemocnice, kde je neonatologie umístěna, je nově postavena. Co se týče použití materiálů, ředitel nemocnice dal autorce pro celé oddělení volnou ruku. Snažila se vytvořit prostředí příjemné hlavně pro maminky novorozeňat, neboť jsou to právě ony, kdo na svá miminka působí. Záleželo jí na tom, aby především maminky byly v klidu a cítily se dobře.

Pokoje zdobí tapeta s motivem srdce, umístili sem nábytek v dekoru dřeva a koupelny s velkými obrazy vodopádů. Podařilo se také prosadit výměnu opláštění nemocničních lůžek, tak aby korespondovala s designem ostatního nábytku, a autorka rovněž vytvořila návrh nemocničních stolků vedle lůžek.

Celé oddělení je tvořeno v duchu lásky, klidu, meditace. Při vstupu uvítá na podlaze velké srdce, ve kterém leží srdce menší – symbol matky a dítěte v ní. Dále jsou v podlaze zakomponovány poloviny srdcí, které by při spojení vytvořily tři srdce symbolizující rodinu. Na stěnách chodby visí velké svítící mandaly a dále velké obrazy miminek. Před JIP pokoji pro miminka visí obrovská magnetická tabule s motivem stromu, na kterou je možno pověsit fotky dětí, které maminky posílají sestřičkám a lékařům jako důkaz vděčnosti za jejich záchranu.

 

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše