27.03.2021

VILA V TROJI PRO ŠÉFKUCHAŘE

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Václav Derner a Silvie Derner, CODEIN, www.codein.cz

VILA V TROJI PRO ŠÉFKUCHAŘE

Nový domov pro tříčlennou rodinu bylo třeba upravit podle rozložení funkcí bydlení do jednotlivých podlaží. Přáním majitele bylo přenést do interiéru staré tkané perské koberce, což inspirovalo autory k vytvoření konceptu na bázi tkaných textilií. Převládajícím materiálem v interiéru je dubové dřevo. Harmonii zemitých barev narušuje akcent pestrých koberců, barevných tapet a designových solitérů.

Klienti nás oslovili téměř okamžitě po koupi čtyřpatrové vily v Tróji, kterou od developera pořídili v provedení shell&core. Pro nás architekty je to ideální fáze vzhledem k otevřeným či skoro neomezeným možnostem budoucí dispozice. Nejvíc času jsme tedy v první fázi strávili diskuzí o tom, jak ideálně rozložit funkce bydlení do jednotlivých podlaží.

Nástupní patro s garáží v 1NP se nachází o úroveň výš než zahrada, proto se ve vstupní hale koncentruje většina úložných prostor. Skryté šatní skříně střídají výrazné „butikové“ komody s prosklenými vitrínami. Nenápadný pokoj pro hosta střídá prosklená koupelna s výhledem do zahrady.

Z galerie, která vznikla ubouráním podlahy v hale, se díváme do obytného prostoru v -1NP. Toto „piano nobile“ s výstupem na zahradu tvoří hlavní společenský a setkávací prostor rodiny. Vzhledem k tomu, že „šéf rodiny“ je také profesionální šéfkuchař, věnovali jsme nejvíc času a péče jeho kuchyni s vlastní vinotékou, která je až do posledního madla na míru.

Druhý pokoj pro návštěvy, pokoj pro syna s oddělenou walk-in šatnou a wellness zázemí najdete v 2NP. Jelikož jsou majitelé také opravdoví labužníci, dlouho jsme ladili design sauny s parní nástavbou a fitness pro cvičení Pilates. Z přilehlé koupelny lze bosou nohou vstoupit na terasu s venkovní vířivkou, která je stejně jako navazující květináče obestavěná terasovými prkny.

Do posledního, rodičovského patra v 3NP můžete vystoupat buď 3ramenným schodištěm nebo výtahem, který tuto 4 patrovou vilu propojuje. Master bedroom, walk-in šatna a master koupelna se tady nachází doslova pod (jednou) střechou. V samotné koupelně jsme vsadili na italskou klasiku a na čelní stěně za vanou a sprchovým koutem exponovali velkoformátový travertin.

Koncept interiéru je inspirován tkanými textiliemi, u kterých se střídají šířky a barvy tkaných pásů. Myšlenku na tuto textilní parafrázi nám vnuknul klient sám, který si přál do nového bydliště přinést jeho staré tkané perské koberce.

Princip střídání „pásů“ jsme vepsali do většiny námi navrhovaných ploch a výrobků. Objevíte ho na atypickém kladení dřevěné podlahy, kde se nepravidelně střídají 4 šířky parket. Různé velikosti a průhlednosti skel kombinujeme na výtahové šachtě, četných prosklených stěnách či skleněném zábradlí na galerii.

Převládající materiál v interiéru je dubové dřevo v podobě parket a solitérních „komod“ inspirovaných starými nábytky na nožičkách. Soudobým prvkem jsou jejich „kovové nástavby“ se skleněnými policemi sloužící jako vitríny. Tmavé kovové rámy prosklených stěn navazují na design okenních rámů ve vile. Přílišnou harmonii zemitých barev a materiálů jsme chtěli narušit akcentem. Tvoří ji pestré koberce, barevné tapety nebo ostře tyrkysové komody, které Vás překvapí v každém patře.

Rozloha: 350 m2

Patra: 4NP

Klient: 3členná rodina s malým dítětem

 

Výrobky a subdodavatelé:

Vestavný nábytek — Codein Architects

Výtahy — TRIPLEX

Osvětlení — ATEH

Sauny — VITALTREND

Omítky — STO

Stínící technika — OPTIMAL

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše