27.03.2021

BYT JASAN A MRAMOR

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Anežka Papoušková a Ing. arch. Petr Klaška, AAYE a LE BON, spol. s r.o. www.lebon.cz a AAYE, www.aaye.cz

fotograf:
Klára Nováková

BYT JASAN A MRAMOR

Novostavba na okraji města se zahrádkou se stala pro majitele ideálním místem k odpočinku od každodenního pracovního shonu, ruchu velkoměsta i společenského života. Autoři navrhli nadčasový interiér, který bude možné v budoucnu lehce obměňovat podle situací, které s sebou život přináší. Světlý, lehký a elegatní interiér je tvořen kvalitními materiály v minimalistickém provedení.

Majitelé si našli byt, který odpovídal jejich přáním a představám. Novostavba, okraj města a zahrádka. Tedy ideální místo odpočinku od každodenního pracovního shonu, ruchu velkoměsta i společenského života.

Zadáním bylo vytvořit interiér dle potřeb jeho budoucích uživatelů, mladého manželského páru. Stěžejní byla při jeho návrhu jak nadčasovost, tak přizpůsobivost dle nejrůznějších příležitostí a změn, které s sebou život přináší. Hlavním přáním byl světlý, lehký a elegantní interiér tvořený kvalitními materiály v minimalistické provedení.

Z těchto důvodů byly jako hlavní materiály zvoleny bílý matný lak, jasan a carrarský mramor. Tento koncept je protknut celým bytem. Nejzřetelněji je toto propojení materiálů patrno v hlavním obytném prostoru tvořeným kuchyní a obývacím pokojem. Těžištěm kuchyně je ostrůvek z již zmiňovaného carrarského mramoru. Ostrůvek je spojen s jasanovým jídelním stolem a židlemi stejného materiálu. Prostor jídelního stolu zdůrazňují velkorysá světla od předních českých sklářů značky Bomma. Zbytek kuchyně je již pojat více minimalisticky. Za ostrůvkem se nachází nízká část kuchyňské linky v bílém lakovaném provedení s pracovní deskou z kaleného skla. Stěna za linkou je provedena ve světlé zemité stěrce. V rámci pracovní desky je integrovaná varná deska s odsavačem par Bora. Dále je kuchyň vybavena vysokými moduly s vestavěnými spotřebiči. Tyto vysoké skříně jsou vyrobeny z jasanové dýhy v kombinaci s masivními vertikálními lamelami. Struktura lamel narušuje všední jednolitost a dodává osobitost a vlídnost celkovému prostoru. V obývací části pokoje jsou pak použity stejné materiály jako v kuchyňské části a tím spolu vytváří jeden harmonický celek. Měkká pohovka s křesílkem s výhledem do zahrady dělá z tohoto místa dokonalý prostor pro odpočinek.

Hlavní ložnice je navržena pro maximální komfort a kvalitu spánku. Dominuje jí celopolstrovaná postel s vysokým čelem doplněná o zavěšené jasanové noční stolky. Místnost oživuje tmavě modrá výmalba stěny za postelí. Na hlavní ložnici přímo navazuje soukromá koupelna a šatna. Z ložnice i obývacího pokoje lze vyjít na soukromou zahrádku sloužící k relaxaci obyvatel domu či posezení s přáteli.

Pokoj pro hosty je kromě postele obohacen o noční stolky, věšáčky a křeslo od předního českého výrobce TON. Tyto výrobky jsou provedeny v tmavomodré lazuře. Hlavní stěna je oživena jemnou tapetou v odpovídajícím modrém odstínu. Úložný prostor místnosti tvoří nástěnná zavěšená komoda naproti posteli.

V rámci projektu bylo myšleno i na umístění interiérové zeleně, která dodává interiéru nový rozměr. V první řadě se jedná o komodu obývacího pokoje se zabudovaným květináčem rozrostlé pokojové rostliny. V hlavní ložnici jsou pak zavěšené jasanové rámečky s nylonovým výpletem osazeným Tillandsiemi. Cílem tohoto konceptu bylo propojit nábytek s přírodou za okny bytu.

Je třeba podotknout, že kuchyň i atypické části interiéru byly řešeny s výrobcem kuchyní a nábytku Le Bon, který výrazně přispěl k úspěšnému dokončení jednotlivých částí interiéru. Příjemná spolupráce a vzájemná důvěra s investorem pak umožnila dotáhnout realizaci do posledních detailů.

 

Atypický nábytek: Le bon, spol. s.r.o. www.lebon.cz

Sedací nábytek: Lino s.r.o., www.lino.cz

Textílie: Optimal interier design, spol. s.r.o., www.optimal-design.cz

Svítidla: Luxeco s.r.o., www.luxeco.cz

Bomma, www.bomma.cz

 

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše