27.03.2021

CHALUPA KAMENNÝ PŘÍVOZ

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Zuzana Ohrablová, GIGA LINE s.r.o., www.gigaline.cz

CHALUPA KAMENNÝ PŘÍVOZ

Třípodlažní chalupa zasazená do svahu je klasicky rozdělena na technické podzemní patro s prostorem, kde bude vybudována dílna a hostinský pokoj. Přízemí s hlavní obytnou místností a kuchyní dominuje krb umístěný v prostoru. V posledním patře vznikla kromě ložnic i terasa s krásným výhledem. Hlavní roli v interiéru hraje dubové dřevo na podlaze a obkladech stěn, které je v kontrastu s pohledovým betonem.

Chalupa v Kamenném Přívoze má tři patra. 1.PP a 1.NP jsou díky osazení celého objektu do svahu přístupné z terénu. Přestože 1.PP je pojato spíše jako technické patro s technickou místnostech a velkým prostorem kde je do budoucna plánovaná dílna, zůstal zde prostor i pro hostinský pokoj a koupelnu. V přízemí je hlavní místnost propojená s kuchyní, dále ložnice, koupelna a zádveří. Obytné místnosti na pozadí vzdušného schodiště dominuje krb umístěný v prostoru. Od schodiště je oddělen černou nerezovou sítí kotvenou do stropu a podlahy, která slouží zároveň jako zábradlí. Použitím velkých skleněných ploch oken a posuvných dveří vedoucích na rozlehlou dřevěnou terasu, je obytná místnost propojená s okolní přírodou. Podlaha obytné místnosti je z dubového masivu. Kresba dřeva podlahy je svým otiskem v pohledovém betonu zrcadlena i ve stropě obytné místnosti. Ocelovým schodištěm s obkladem z dubového dřeva je přístupné 2.NP. Na tomto patře jsou dvě obytné místnosti. Svou plochou je patro menší než půdorys 1.NP, což umožnilo vytvořit na střeše malé terasy, které jsou přístupné z obou místností. Strop 2.NP je dřevěný, a tak je v těchto místnostech přiznána konstrukce stropu s dřevěnými trámy.

Betonová stěna schodiště z 1.NP do 2.NP má stejnou kresbu dřeva, která je otisknutá do betonu.V celém interiéru se prolínají materiály dubového dřeva na podlaze a obkladech stěn s pohledovým betonem. Doplněny jsou interiérovými prvky dveří a kuchyňské linky v šedém laku a kovovými prvky v šedočerné barvě. Podlaha koupelen, zádveří 1.NP a chodby v 1.PP je v provedení černé břidlice. Koupelny na 1.NP a v 1.PP jsou v podobném materiálovém provedení betonových stropů v kombinaci s bílým keramickým obkladem a betonovou stěrkou v šedé barvě na stěnách.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše