27.03.2021

CHALUPA KAMENNÝ PŘÍVOZ

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Zuzana Ohrablová, GIGA LINE s.r.o., www.gigaline.cz

CHALUPA KAMENNÝ PŘÍVOZ

Třípodlažní chalupa zasazená do svahu je klasicky rozdělena na technické podzemní patro s prostorem, kde bude vybudována dílna a hostinský pokoj. Přízemí s hlavní obytnou místností a kuchyní dominuje krb umístěný v prostoru. V posledním patře vznikla kromě ložnic i terasa s krásným výhledem. Hlavní roli v interiéru hraje dubové dřevo na podlaze a obkladech stěn, které je v kontrastu s pohledovým betonem.

Chalupa v Kamenném Přívoze má tři patra. 1.PP a 1.NP jsou díky osazení celého objektu do svahu přístupné z terénu. Přestože 1.PP je pojato spíše jako technické patro s technickou místnostech a velkým prostorem kde je do budoucna plánovaná dílna, zůstal zde prostor i pro hostinský pokoj a koupelnu. V přízemí je hlavní místnost propojená s kuchyní, dále ložnice, koupelna a zádveří. Obytné místnosti na pozadí vzdušného schodiště dominuje krb umístěný v prostoru. Od schodiště je oddělen černou nerezovou sítí kotvenou do stropu a podlahy, která slouží zároveň jako zábradlí. Použitím velkých skleněných ploch oken a posuvných dveří vedoucích na rozlehlou dřevěnou terasu, je obytná místnost propojená s okolní přírodou. Podlaha obytné místnosti je z dubového masivu. Kresba dřeva podlahy je svým otiskem v pohledovém betonu zrcadlena i ve stropě obytné místnosti. Ocelovým schodištěm s obkladem z dubového dřeva je přístupné 2.NP. Na tomto patře jsou dvě obytné místnosti. Svou plochou je patro menší než půdorys 1.NP, což umožnilo vytvořit na střeše malé terasy, které jsou přístupné z obou místností. Strop 2.NP je dřevěný, a tak je v těchto místnostech přiznána konstrukce stropu s dřevěnými trámy.

Betonová stěna schodiště z 1.NP do 2.NP má stejnou kresbu dřeva, která je otisknutá do betonu.V celém interiéru se prolínají materiály dubového dřeva na podlaze a obkladech stěn s pohledovým betonem. Doplněny jsou interiérovými prvky dveří a kuchyňské linky v šedém laku a kovovými prvky v šedočerné barvě. Podlaha koupelen, zádveří 1.NP a chodby v 1.PP je v provedení černé břidlice. Koupelny na 1.NP a v 1.PP jsou v podobném materiálovém provedení betonových stropů v kombinaci s bílým keramickým obkladem a betonovou stěrkou v šedé barvě na stěnách.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše