27.03.2021

DŮM NEDALEKO HRADU, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Pavla Knelleken a Dipl.-Ing. Mike Knelleken, JESTICO+WHILES, www.jesticowhiles.com

DŮM NEDALEKO HRADU, PRAHA

Návrh interiéru si díky dispozicím domu žádal vestavěná a atypická řešení, aby mohla být vyslyšena přání klienta. Vzhledem k velikosti prostoru bylo třeba sdružovat funkce a vymýšlet nestandardní řešení. I když se jedná o novostavbu, byl proces mnohdy podobný rekonstrukci. Po předání od developera bylo nutné i bourání a některé navrhované změny již nebyly možné.

Úzký rodinný dům nedaleko centra Prahy si žádal vestavná a atypická řešení, aby mohla být vyslyšena přání klienta. Vzhledem k velikosti prostorů bylo potřeba sdružovat funkce a vymýšlet nestandardní řešení. Takto v suterénu, kudy se dá projít do podzemní garáže, vzniklo spa s bazénem, saunou, solární loukou a rozkládacím křeslem k odpočinku. U hlavního vstupu se ve skříni skrývá další místnost, kde se dá zaparkovat třeba dětský kočárek – otevřete její dveře a ty zmizí ve stěně. Celkově v domě dominuje schodiště, u kterého je umístěn výtah. Prostory u schodišťových podest jsou využity jako knihovna a meditační koutek. Na střešní terasu se stoupá schodištěm, které je v šatně hlavní ložnice a veškerý prostor pod schodištěm je využit jako úložný. Klient doslova létá v oblacích, proto se téma nebe a létání prolíná celým prostorem. Projekt je sice novostavbou, ale po předání od developera byl proces navrhování a výstavby interiéru podobný rekonstrukci – bylo nutné i bourání a některé navrhované změny nebyly již možné. Přesto výsledek naší práce vyplňuje požadované potřeby klienta a jeho rodiny. Materiály, které spojují všechna podlaží, jsou klientem oblíbený travertin a lakované dubové dřevo. Police v kuchyni, obývacím a hostovském pokoji jsou z fénixu, většinou doplněné o podsvětlení, které prostorům večer a v noci propůjčuje jedinečnou atmosféru. I drobné zařízení v obývacím pokoji je vytvořeno na míru, díky tomu se může černá žula zopakovat nejen na pracovní desce kuchyňské linky, ale i na parapetech oken a konferenčním stolku. Barevná paleta projektu interiéru nebyla vybírána na základě aktuálních světlých barevných trendů, ale reflektuje klientovu lásku k přírodnímu kameni a dřevu. Prostory v domě dokresluje kvalitní osvětlení, kde lampy a světla umělecky doplňují celek.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše