27.03.2021

DŮM NEDALEKO HRADU, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Pavla Knelleken a Dipl.-Ing. Mike Knelleken, JESTICO+WHILES, www.jesticowhiles.com

DŮM NEDALEKO HRADU, PRAHA

Návrh interiéru si díky dispozicím domu žádal vestavěná a atypická řešení, aby mohla být vyslyšena přání klienta. Vzhledem k velikosti prostoru bylo třeba sdružovat funkce a vymýšlet nestandardní řešení. I když se jedná o novostavbu, byl proces mnohdy podobný rekonstrukci. Po předání od developera bylo nutné i bourání a některé navrhované změny již nebyly možné.

Úzký rodinný dům nedaleko centra Prahy si žádal vestavná a atypická řešení, aby mohla být vyslyšena přání klienta. Vzhledem k velikosti prostorů bylo potřeba sdružovat funkce a vymýšlet nestandardní řešení. Takto v suterénu, kudy se dá projít do podzemní garáže, vzniklo spa s bazénem, saunou, solární loukou a rozkládacím křeslem k odpočinku. U hlavního vstupu se ve skříni skrývá další místnost, kde se dá zaparkovat třeba dětský kočárek – otevřete její dveře a ty zmizí ve stěně. Celkově v domě dominuje schodiště, u kterého je umístěn výtah. Prostory u schodišťových podest jsou využity jako knihovna a meditační koutek. Na střešní terasu se stoupá schodištěm, které je v šatně hlavní ložnice a veškerý prostor pod schodištěm je využit jako úložný. Klient doslova létá v oblacích, proto se téma nebe a létání prolíná celým prostorem. Projekt je sice novostavbou, ale po předání od developera byl proces navrhování a výstavby interiéru podobný rekonstrukci – bylo nutné i bourání a některé navrhované změny nebyly již možné. Přesto výsledek naší práce vyplňuje požadované potřeby klienta a jeho rodiny. Materiály, které spojují všechna podlaží, jsou klientem oblíbený travertin a lakované dubové dřevo. Police v kuchyni, obývacím a hostovském pokoji jsou z fénixu, většinou doplněné o podsvětlení, které prostorům večer a v noci propůjčuje jedinečnou atmosféru. I drobné zařízení v obývacím pokoji je vytvořeno na míru, díky tomu se může černá žula zopakovat nejen na pracovní desce kuchyňské linky, ale i na parapetech oken a konferenčním stolku. Barevná paleta projektu interiéru nebyla vybírána na základě aktuálních světlých barevných trendů, ale reflektuje klientovu lásku k přírodnímu kameni a dřevu. Prostory v domě dokresluje kvalitní osvětlení, kde lampy a světla umělecky doplňují celek.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše