27.03.2021

BYT PRO MOŘEPLAVCE

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

MgA. Lenka Juklíčková a BcA. David Navrátil, OBLIQO DESIGN s.r.o., www.obliqo.cz

BYT PRO MOŘEPLAVCE

Interiér bytu zcela odráží životní styl rodiny se dvěma malými dětmi, která absolvovala dvojí přeplutí Atlantiku na plachetnici. Dominantní pro investory byl pocit vzdušnosti, světlé barvy a vůně dálek a nekonečného obzoru. To vše se autoři návrhu snažili otisknout do interiéru bytu. Bílý základ interiéru je doplněn v dětském pokoji dekorem břízy, odstín navy blue se v drobných detailech line celým prostorem.

V bytě 3kk o 78m2, který jsme pro klienta navrhovali, se odráží jeho jedinečný životní styl, jelikož rodina se dvěma malými dětmi předškolního věku absolvovala dvojí přeplutí Atlantiku na plachetnici. Maximální pocit vzdušnosti, světlé barvy a „vůně dálek a nekonečného obzoru“ se prolíná atmosférou této realizace.

Návrh jsme začali zpracovávat několik měsíců před dokončením stavby, tedy dávno po uzavření klientských změn a výběru materiálů. Celková barevnost bytu se tedy ladila s již danou podlahou a dveřmi v dekoru přírodní dub. Pro maximalizaci pocitu otevřeného prostoru jsme na přání klienta vycházeli z bílé barvy, která je v dětském pokoji doplněná dekorem břízy a celý interiér pak propojuje v drobných detailech „navy blue“. Nechybí samozřejmě kruhové motivy okének, které vytváří zajímavé průhledy bytem.

Z daných 78m2 jsem se snažili dostat maximum. Příkladem je dětský pokoj o 15m2, který slouží pro děvče a chlapce a zadáním bylo vytvořit samostatné zóny pro obě děti s pocitem soukromí. Toho bylo docíleno částečným odcloněním postelí a směřováním každého lůžka k jiné straně pokoje. Jelikož velkou plochu pokoje zabírá nezbytné vybavení místnosti – tedy stůl přes celou šíři kratší strany pokoje, postele a skříň, místo pro fantazii a hru je umístěno nad každou z postelí, které propojuje „most“. Tato část může sloužit i pro občasné přespání kamarádů.

V obývacím pokoji je kuchyň s tv nábytkem propojena do jednoho funkčního celku, takže zbývající část prostoru je volná. Z ostrůvku lze vytáhnout skrytou část jídelního stolu, a tak vytvořit plochu o délce 2,4m pro 8 stolovníků.

V ložnici jsme řešili šíři každého za sebou jdoucího prvku, jelikož klient vznesl požadavek na širší postel, zároveň však potřeboval mít v ložnici umístěn stůl, který se vyžívá pro „home office“.

V bytě pro čtyřčlennou rodinu této velikosti jde vždy o funkční uspořádání celého prostoru maximalizaci úložného prostoru. Zároveň se nesmí vytratit pocit vzdušnosti a volnosti, což se nám, myslím, v tomto případě podařilo.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše