13.03.2016

STOMATOLOGICKÁ ORDINACE, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Petra Bíšková, Ing. arch. Klára Císařovská, MOOZA ARCHITECTURE, www.mooza-arch.cz

STOMATOLOGICKÁ ORDINACE, PRAHA

Zadáním mladého zubního lékaře Víta Olšovského bylo navrhnout kompletní rekonstrukci nových prostor jeho firmy Doktor OLS. Jedná se o vstupní čekárnu, navazující tři ordinace a zázemí pro lékaře. Autoři se snažili vytvořit interiér s příjemnou atmosférou, která na první pohled nebude příliš lékařská.

Snaha vytvořit atmosféru, která by na první pohled paradoxně neměla připomínat lékařské prostředí s typickou sterilní čekárnou, prostupuje celým návrhem. Hned při vstupu tak uvítá prostor, kde nelze přehlédnout dominující překližkové desky s výraznou kresbou dřeva. Tvoří i podklad pro typizované sedáky různých dekorů. Mezi těmito sedáky může být místo pro odložení kabelek, šál apod. Vykonzolované řešení sedáků usnadňuje úklid.

Na stropě se opakuje stylizovaná kresba dřeva, tentokrát v ruční malbě. Místy přechází na stěny, a tvoří tak část navigačního systému v místnosti. Do překližkového květináče ve výloze lze umístit libovolné pokojové květiny, které doplňují přírodní ráz čekárny.

Samotné ordinace jsou pak řešené s důrazem na funkčnost, s převládající bílou barvou navozující pocit čistoty. Jedinými akcenty jsou pak zubařské křeslo spolu s dekoracemi, které odrážejí osobitost praktikujícího lékaře. Pro tyto osobní dekorace jsou osazeny jednoduché překližkové police, které se nacházejí nad pracovní plochou.

Dalším oříškem pro nás byla denní místnost lékařů s malou kuchyňkou, která má sloužit k odpočinku a ke stravování. Jelikož vyšla v dispozici do míst bez okna, rozhodli jsme se zde osadit malý vtip – obraz okna s výhledem do zeleně. Jedná se o klasický plakát s nalepenou dřevěnou lištou, která simuluje rám.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše