27.03.2021

BYT V PÁNSKÉM STYLU, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Tereza Janků, TEREZA JANKŮ ARCHITECTURE&INTERIOR DESIGN, www.terezajanku.com

BYT V PÁNSKÉM STYLU, PRAHA

Čistý, jednoduchý a originální interiér je téměř celý obklopen prostornou terasou s výhledem. Návrh vychází z industriální minulosti lokality. Použité autentické materiály jsou prezentovány v jejich surové podobě – betonová a epoxidová stěrka, černé prvky, kovová svítidla, kravská kožešina. Velké množství živých rostlin celý prostor zútulňuje.

Byt se nachází v posledním, ustoupeném patře jedné z novostaveb bytových domů v rámci areálu, a je takřka celý obklopen prostornou venkovní terasou s krásnými výhledy do okolí.

Požadavkem bylo vytvořit čistý, jednoduchý, originální interiér, ve kterém by se majitel bytu cítil hlavně útulně a pohodlně.

Samotné pojetí interiéru, který je částečně je pojatý v pánském stylu, také vychází z industriální minulosti areálu Waltrovka. To se projevuje použitím autentických materiálů v jejich surové podobě, jako jsou například: betonová, případně epoxidová stěrka, dýha na nábytku ze starých trámů s prasklinami a suky, černé kovové prvky, surové dubové špalky, kovová svítidla v černé barvě a mědi, kravská kožešina a podobně. Na použité materiály a jejich vzájemný soulad byl kladen od začátku značný důraz.

Naprostá většina nábytku, a to nejen toho vestavného, byla navržena a vyrobena na míru tomuto bytu, včetně jídelního stolu, komody na nožičkách a kovového policového regálu v rámci televizní stěny.

Zádveří tvoří dva bloky vestavných skříní v antracitové barvě s dostatečným úložným prostorem na šatstvo a obuv, tyto bloky skříní jsou odlehčeny jednak vloženou podsvícenou rohovou nikou s lavicí, lemovanou ze dvou stran obkladem z dubových lamel, a také je druhý blok odlehčen odkládacím dýhovaným konzolovým stolkem s lepeným velkoplošným zrcadlem na zadní stěně.

V ložnici je na zdi použita stěrka imitující pohledový beton, podsvětlená bílá šatní skříň je také vyrobena na míru, včetně obkladu zrcadlem boční zdi „průchodu“ do chodby pro optické zvětšení prostoru. Místo nočních stolků jsou použity surové dubové špalky, nad nimiž vynikají kovová stropní svítidla na polohovatelném rameni.

Obývací pokoj je vybaven kuchyňskou linkou ve tvaru L, na zeď za ní byla použita šedá epoxidová stěrka, stejně jako na zeď za televizní stěnou. Kuchyně je navržena v kombinaci bílé barvy, antracitové a mořené dýhy, která se objevuje i jinde v bytě. Nad jídelním stolem se vyjímá dvojice měděných svítidel, která stejně jako čtveřice černých jídelních židlí evokuje industriální minulost areálu.

V obývací části místnosti dominuje kravská kožešina v barvě pepř a sůl na zemi místo koberce, a hlavně televizní stěna s atypickou komodou na nožičkách a zavěšeným policovým regálem. Stejné podnoží jako na komodě bylo použito i na jídelním stole, oboje vyrobeno rovněž na míru.

Aby interiér nepůsobil chladně, byl také kladen důraz na dostatečné množství živých rostlin.

V koupelně dominují kulatá zrcadla a nástěnné černé lampy továrního charakteru.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše