06.03.2020

BYT H, BRATISLAVA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Andrej Olah, Ing. arch. Filip Marčák, spolupráce Ing. arch. Jana Filipková, Ing. arch. Matej Kurajda, GRAU, www.grau.sk

BYT H, BRATISLAVA

Byt v centru metropole v sobě odráží ducha okolních prvorepublikových domů s vysokými stropy a převládající osovou enfiládou. Obývací pokoj byl při rekonstrukci zvětšen o bývalý pokoj pro služku. V interiéru převažuje bílá barva doplněná o barevný akcent kuchyňského pultu a jasanu na světlé terazzo podlaze.

Byt na Medené ulici v bytovém domě ze 40. let v sobě nenese ducha okolních prvorepublikových domů s vysokými stropy a převládající osovou enfiládou. I navzdory tomuto faktu částečně přebírá byt s racionální dispozicí tento princip. Původní chodba směřovala od vstupu osově po délce bytu až do obývací části a pokračovala do pokoje prosklenými dvoukřídlými dveřmi. Obytný prostor si tak ponechal staroměstského ducha i při svých rozměrech a orientaci z ulice do vnitrobloku.

Zvětšením obývacího pokoje o původní pokoj pro služebnictvo jsme získali místo pro kuchyň, která se stala jeho součástí. Od vstupu tento prostor odděluje šatní skříň. Při přechodu ze zádveří do obývací části s kuchyní se dostáváme do osového průhledu celého bytu. Od začátku až na konec. Vložený objem kuchyně, jako jediný materiálový a barevný objem v bytě, opticky vyvažuje průhled a odkazuje na původní příčky a dveře v obývacím pokoji. Kuchyňský pult přesahuje do obývací části a stává se její součástí. Z původní kuchyně se stala malá pracovna.

V interiéru převažuje bílá barva, doplněná o barevný akcent kuchyňského pultu a jasanovou šatní skříň na světlé terazzo podlaze. Ten samý princip materiality přebírá i koupelna. Ostatní část bytu je opakem této koncepce, na dřevěných parketách je uložen bílý nábytek s objekty z dřevěného masívu.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše