06.03.2020

BYT H, BRATISLAVA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Andrej Olah, Ing. arch. Filip Marčák, spolupráce Ing. arch. Jana Filipková, Ing. arch. Matej Kurajda, GRAU, www.grau.sk

BYT H, BRATISLAVA

Byt v centru metropole v sobě odráží ducha okolních prvorepublikových domů s vysokými stropy a převládající osovou enfiládou. Obývací pokoj byl při rekonstrukci zvětšen o bývalý pokoj pro služku. V interiéru převažuje bílá barva doplněná o barevný akcent kuchyňského pultu a jasanu na světlé terazzo podlaze.

Byt na Medené ulici v bytovém domě ze 40. let v sobě nenese ducha okolních prvorepublikových domů s vysokými stropy a převládající osovou enfiládou. I navzdory tomuto faktu částečně přebírá byt s racionální dispozicí tento princip. Původní chodba směřovala od vstupu osově po délce bytu až do obývací části a pokračovala do pokoje prosklenými dvoukřídlými dveřmi. Obytný prostor si tak ponechal staroměstského ducha i při svých rozměrech a orientaci z ulice do vnitrobloku.

Zvětšením obývacího pokoje o původní pokoj pro služebnictvo jsme získali místo pro kuchyň, která se stala jeho součástí. Od vstupu tento prostor odděluje šatní skříň. Při přechodu ze zádveří do obývací části s kuchyní se dostáváme do osového průhledu celého bytu. Od začátku až na konec. Vložený objem kuchyně, jako jediný materiálový a barevný objem v bytě, opticky vyvažuje průhled a odkazuje na původní příčky a dveře v obývacím pokoji. Kuchyňský pult přesahuje do obývací části a stává se její součástí. Z původní kuchyně se stala malá pracovna.

V interiéru převažuje bílá barva, doplněná o barevný akcent kuchyňského pultu a jasanovou šatní skříň na světlé terazzo podlaze. Ten samý princip materiality přebírá i koupelna. Ostatní část bytu je opakem této koncepce, na dřevěných parketách je uložen bílý nábytek s objekty z dřevěného masívu.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše