12.03.2016

MEDICOM CLINIC

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

KYZLINK architects, KYZLINK s. r. o., www.kyzlink.com

MEDICOM CLINIC

Pod fasádou historické budovy v centru Prahy se skrývá zářivá perla – příjemné prostředí kliniky plastické chirurgie. Společným jmenovatelem většiny zde probíhajících procesů je krása a estetika. Architekti přistoupili ke ztvárnění interiéru stejným způsobem, vše v duchu „nového ve starém“.

Zadávací podmínkou ze strany investora bylo vytvoření lákavého a útulného prostředí, které na první pohled zaujme a vzbudí v klientovi důvěru v poskytované služby. Zároveň však bylo nutné ctít intimní povahu nabízených služeb. Pomocí vložení nových designových prvků došlo k osvěžení interiéru, punc historie zůstal zachován a s provedenými úpravami funguje symbioticky. Celková výměra upravovaných prostor přesahuje 1200 m2. Vzhledem k umístění kliniky v historickém centru města byly kladeny vysoké nároky na logistiku a navazující procesy celého projektu.

Pocit čistého a hygienického prostředí celé kliniky navozují převažující bílé povrchy. Nábytek tvoří prvky z umělého kamene a vysokotlakého laminátu v lesku, atmosféru doplňují nepřímé linky LED osvětlení. Jemné barevné tónování chirurgických sálů a přítomnost uklidňujících zemitých barev na textilních závěsech a křeslech změkčují nemocniční atmosféru. Lokální koberce pak odlehčují přísnost ortogonální kresby parket a zároveň umožňují zónování jednotlivých částí. Původní podlaha byla renovována, přebroušena a vhodně kolorována. Zaoblené křivky nábytku a dekorací jsou parafrází elegantních proporcí lidského těla.

Mezi inovativní řešení patří zejména použití designových dělicích paravánů, které zkracují chodby, zjemňují celé prostory a vytvářejí intimní prostředí. Důležitým rysem je i spojení nejnovějších a nejpokročilejších technologií s historickým charakterem budovy. Dobové detaily dveří, stropů či omítek zůstaly zachovány a jsou doplněny odpovídajícím moderním vybavením. Na rozdíl od nemocničního prostředí je návštěva příjemnou až společenskou záležitostí. Výsledek působí jako brána k lepšímu vzhledu od hlavy až k patě.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše