12.03.2016

VÝSTAVA FATRA V ČASE, NAPAJEDLA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

MgA. Jerry Koza, MgA. Adam Jirkal, ATELIER SAD, www.ateliersad.cz

VÝSTAVA FATRA V ČASE, NAPAJEDLA

Ve spolupráci s kurátorkou Terezou Bruthansovou, grafickou designérkou Zuzanou Lednickou a produktovou designérkou Annou Kozovou vytvořil atelier SAD v prostorách Muzea v Napajedlech interaktivní expozici mapující historii, architekturu, inovativní patenty, grafický design i materiály společnosti Fatra.

Základ celé expozice, který navázal na vedlejší sál prezentující v instalaci Petra Nikla slavné hračky Libuše Niklové, tvoří několik válcových informačních panelů z laminátu a plexiskla. Ty jsou z důvodu nedostatku místa umístěny na zdech a pomocí otočných kotoučů, připomínajících staré jízdní vlakové řády, informují návštěvníky o jednotlivých kapitolách historie a výrobních inovacích společnosti Fatra. Motiv válce je také inspirován tradiční válcovou výrobou společnosti.

Uprostřed místnosti pak architekti vytvořili kruhový sokl s vybranými produkty značky, které pro ni vytvořila Libuše Niklová, Jan Čapek nebo manželé Kozovi. Na realizaci spolupracovali MgA. Anna Kozová, Ing. arch. Radka Argayová a Ing. arch. Tomáš Kubák. 

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše