05.03.2020

BYT ODVÁŽNÉ CESTOVATELKY

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch Šárka Linhartová, STUDIO ŠÁRKA LINHARTOVÁ, www.studiosarkalinhartova.cz

BYT ODVÁŽNÉ CESTOVATELKY

Majitelka bytu si přála vytvořit novou dispozici interiéru, více otevřít kuchyni do obývacího pokoje, vytvořit dvě koupelny, samostatný pokoj s šatnou, apod. Jednalo se tedy o velkou změnu u bytu s původně třemi průchozími pokoji ve starém činžovním domě. Dekoraci tvoří nábytek, obrazy a další předměty, které si klientka přivezla ze svých cest.

Zadáním projektu byla komplexní rekonstrukce bytu v činžovním domě ve 4.NP podlaží.

Byt byl původně o velikosti 3+1 s průchozími pokoji. V bytě se nacházela jedna koupelna, komora, samostatné WC u vstupu, kuchyně s balkónem a 3 průchozí pokoje. Celková plocha bytu je celkově 115m2.

Majitelka bytu si přála vytvořit byt s otevřenou kuchyní do obývacího pokoje, pracovní kuchyní se spíží, dvě koupelnami se sprchovým koutem a vanou, ložnicí, samostatným pokojem se šatnou.

Ústředním konceptem návrhu rekonstrukce a interiéru bylo vytvoření chodby podél vnitřní nosné zdi a její zvýraznění. Sloučením dvou pokojů vznikla prostorná kuchyň s přístupem na balkón a do druhé, malé pracovní kuchyně se spíží. Troje posuvné celoskleněné dveře vytvářejí dojem spojení místností. Další pokoj je otevřený do kuchyně a vytváří obývací kout. Ložnice i pokoj jsou přístupné samostatně z chodby, do které jsme umístili šatní skříně. Z chodby je přístupná i koupelna s vanou a WC. V bytě byla vytvořena ještě jedna koupelna se sprchovým koutem a samostatné WC u vstupu zůstalo v původní pozici.

Rekonstrukce byla stavebně náročná. Bylo nezbytné vyztužit, či vyměnit nosné stropní konstrukce a zcela nově vyzdít příčky. Byly položeny nové parkety a dlažba. Plné dveře jsou kopií dveří původních.

Výrazným motivem interiéru je střední nosná zeď, očištěná na cihlu v bílém nátěru. Centrální kuchyně s nerezovým ostrůvkem a dominantním masivním stolem tvoří srdce bytu. Dekoraci tvoří nábytek, obrazy a památkové předměty, které si klientka přivezla ze svých cest. Interiér bytu byl tvořen ve spolupráci s klientkou tak, aby jeho atmosféra a materiály nejlépe vyjadřovaly její přání. Vznikl tak na základě obohacující spolupráce mezi klientem a architektem velmi zajímavý byt a interiér s vůní dálek a cest do cizokrajných zemí.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše