05.03.2020

DŮM NA VENKOVĚ

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

Adéla Bačová, ADÉLA BAČOVÁ DESIGN, www.adelabacova.com

DŮM NA VENKOVĚ

Částečná rekonstrukce domu se věnovala vstupním prostorům, jídelně a kuchyni. Přáním klienta byl nadčasový minimalistický prostor, který bude působit útulně a a pohodlně. Díky omezené ploše bylo nutné využít každý centimetr. Interiér je laděn do odstínů bílé a černé, vhodně doplněné o dřevo objevující se na podlaze a obkladu stěn.

Rekonstrukce části rodinného domu se věnovala vstupním prostorům, jídelně a kuchyni. Zadání klienta bylo vytvoření nadčasového, minimalistického prostoru, který měl být zároveň útulný a pohodlný. Pro rodinu bylo také klíčové zachování funkčnosti a respekt k zaběhnutým návykům každého člena.

Celková velikost rekonstruovaného interiéru činí 21,7 m2, z toho připadá 5,8 m2 na vstupní halu, 9,4 m2 je plocha jídelny a zbylých 6,5 m2 zabírá kuchyň. Celková výměra není velká, proto bylo nezbytné zaměřit se na 100% využití prostoru tak, aby zde byl dostatek místa pro pohyb, nezbytné zařízení a úložné prostory. Rozpočet na rekonstrukci byl 400 000 Kč.

Celý prostor je otevřený, jednotlivé části nejsou téměř oddělené stavebními prvky. Cílem bylo sjednocení všech prostor tak, aby spolu vizuálně fungovaly, a přesto zůstaly pocitově oddělené. V interiéru jsou využity odstíny základních barev - bílé a černé - doplněné o dřevo objevující se na podlaze a obkladu stěn ve vstupní hale. Vybrány byly dva různé dekory, přírodní dub pro podlahu a přírodní javor jako obklad stěn. Prvek dřeva je zcela zásadní nejen pro propojení jednotlivých částí, ale také jako element, který celý interiér zahřeje. Zároveň se hodí do prostředí venkova a odkazuje na místní určení celé stavby. 
Nejvíce kontrastní částí se stala kuchyň, jejíž černobílé vybavení je vyrobené na míru z MDF desek v ultra matném provedení. Kuchyňská linka z umělého kamene Staronu je tlustá pouze 12mm, díky čemu nepůsobí mohutně a těžce. Umělý kámen má na povrhu jemnou kresbu, která opět interiér propojuje s přírodou.

Skřínky v jídelně jsou také vyrobeny na míru z MDF desek. Prostory byly vybaveny od českých renomovaných výrobců - židle Ton, podnoží Master & Master.

Hlavním problémem vstupních prostor bylo velké množství dveří vedoucích do všech ostatních obytných prostor. Celkem se zde nachází 6 dveří a průchod do jídelny, což prostor činilo opticky velmi rozbitým. Všechny dveře bylo z konstrukčního hlediska i dle klientova zadání nutno zachovat. Interiér haly je proto obložen dřevěnými deskami stejného dekoru jako u dveří. Prostor haly je díky tomu celistvější, dveře se staly jeho součástí, zbytečně z něj nevystupují. Zároveň se hala stala hlavním prvkem, který otepluje zbytek barevně kontrastních prostor.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše