05.03.2020

BLACK AND WHITE KUCHYNĚ

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

Ing. Michala Michnová, MM ATELIER, www.mm-atelier.cz

BLACK AND WHITE KUCHYNĚ

Kuchyňská část vily byla ještě po původních majitelích  a již nevyhovovala současným nárokům na moderní bydlení. Cílem bylo vytvořit kuchyni s jídelním koutem, kde se bude scházet rodina, bude funkční, ale nijak výrazná. Inspirací se autorce stala nádherná bílá mramorová podlaha a černé kovové rámy oken.

Funkcionalistická vila, skeletová konstrukce, velkorysý otevřený prostor, bílá mramorová podlaha a černé kovové rámy okenních tabulí … z toho všeho vznikla black&white nová kuchyně s jídelním prostorem Investor mě oslovil s projektem na rekonstrukci kuchyně o 16 metrech čtverečních s jídelní částí volně navazující na otevřený prostor přízemí ve dvacet let staré vile ve funkcionalistickém stylu. Kuchyňská část vily byla ještě po původních majitelích a již nevyhovovala současným nárokům na moderní bydlení. Požadavkem investora bylo vytvořit kuchyni s jídelním prostorem, která bude místem, kde se bude scházet rodina, bude funkční, ale přitom nijak výrazná. Důležitý aspektem bylo prosvětlit místnost, kde se nachází. Při návrhu kuchyně jsem se soustředila na několik atributů: architektonický styl domu a jeho genius loci, použité materiály, které zůstanou zachovány a dispozici. Inspirací se pro mě stala nejen nádherná bílá mramorová podlaha ale i černé kovové rámy oken. Z atributů těchto materiálů pak vycházely i navržené prvky jako je subtilní keramická deska, kovová černá podnož baru a spotřebiče s černou skleněnou deskou.  Keramickou desku od italské Emilgroup s designem Calacatta Renoir jsem navrhla nejen pro možnost zafrézovat do ní požadované spotřebiče a pro její vysokou odolnost vůči poškrábání, ale především pro atraktivní kresbu. V kontrastní kresbě jsem využila střídání černé a bílé barvy tak, aby převažující bílá sloužila jako obklad a tak výrazně nenarušila nenápadnost bílé kuchyně. Převažující černá část je výrazněji viditelná až při kolmém pohledu a slouží naopak jako pracovní deska a snídaňový bar. Ten vznikl zakomponováním sloupu, který je téměř uprostřed místnosti, ale nelze ho zbourat, protože je součástí nosného systému domu.  Výrazný akcent bílé mramorové podlahy a požadavek na zesvětlení prostoru jsem podtrhla bílými lesklými dvířky na kuchyňské lince, která se táhne až do stropu a volně navazuje na lesklou bílou mramorovou podlahu a nijak nepřerušuje tok světla v místnosti, kde je poměrně malé okno. V celém domě je bílá výmalba, kterou bylo nutno zachovat a proto i kuchyně není nijak výrazná, aby nenarušovala otevřený prostor. Jídelní části dominuje oválný jídelní stůl Tulip s mramorovou deskou a bílými židlemi od Eero Saarinena doplněný o závěsné svítidlo Caboche Sospensione od Eliana Gerotto & Patricia Urquiola. K baru jsem navrhla průhledné stoličky Charles Ghost od Philippe Starcka, aby netvořili bariéru při pohledu do kuchyně. 
Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše