05.03.2020

VIROC VINKL VINTAGE, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

MgA. Lubomír Čermák, LC DÍLNA, www.lcdilna.cz

VIROC VINKL VINTAGE, PRAHA

Zadání od investora se sestávalo z jeho oblíbených materiálů - betonu, kamene, dřeva a také oblíbeného architekta Carla Scarpy. Kladl velký důraz na praktičnost, která je u menších bytů nutností. Autor se snažil využít některé ze stávajících prvků, ale při rozsahu této šetrně provedené rekonstrukce se na mnoha místech vše řešilo od samého začátku.

Zadání ze strany investora – oblíbený materiál beton, kámen, dřevo, oblíbený architekt investora Carlo Scarpa; důraz na praktické využívání bytu, vzhledem k jeho malým rozměrům. Použití některých vhodných prvků ze stávajícího zařízení; šetrně investovat do rekonstrukce, ale ne na úkor provedení.

Výhoda byla v tom, že se ze stávajícího stavu nedalo mnoho využít a interiér se mohl začít řešit od začátku. K provzdušnění byla odstraněna příčka mezi kuchyní a chodbou, byl ponechán jen oddělující “Zub“ – výtvarný prvek s betonovou stěrkou, navazující na design kuchyně a na zadání investora.

Vzhledem k tomu, že původní polici na chodbě (po obvodu pod stropem) nebylo možné opravit, byl zvolen vzhled police, korespondující se zdí a nasílením police bylo dosaženo zakrytí stávajících rozvodů plynu a elektřiny.

Podlaha se realizovala bezbariérově, z dubových parket v celé ploše bytu, bez přechodových lišt a lišt na stěnách, stěny se ošetřily omyvatelným nátěrem, dilatační mezera parket ke zdi 10 mm se vyplnila pruhem  korku, místo přechodových lišt do dilatačních mezer u dveří se vsadil 5 mm ocelový plochý profil. Pouze podlahy na WC a v koupelně byly provedeny betonovou nivelační hmotou PCI, lehce přebroušené a opatřené ochranným nátěrem – vzhled beton. Na stěnách v koupelně je pak betonová stěrka Betonepox od firmy Němec se zárukou na namáhání v koupelnovém provozu. Pro zakrytí revizních dvířek pro vstup pod vanu k odpadům je použito obložení stěny vany z pruhů cementových desek.

Koupelnová skříňka má mramorovou desku a dubová čela šuplíků v podobném dekoru jako parkety v interiéru. Tím se opakuje interval – beton/dubové dřevo. Kuchyň – betonový vzhled/podlaha dubové parkety; chodba botník – betonový vzhled/podlaha dub parkety; koupelna beton podlaha/skříňka dub biodesky.

Na chodbě v horní části botníku je zakomponován rozváděč elektřiny a síťová centrála na wifi s externím diskem.

Pracovní deska kuchyňské linky je z černé žuly, která dobře ladí s černým dřezem z umělého kamene.

Cementové desky (čela, dvířka a stěna nad pracovní deskou v kuchyni jsou z portugalského materiálu – VIROC (podobné CETRIS deskám), které však mají více cementu a "divokou" kresbu z výroby. Cementové desky mají přiznané obroušené hrany a jsou chráněné matným nátěrem PCI Zemtec Top s vysokou odolností proti vodě, chemikáliím a otěru. Police v kuchyni je z ocelového plechu 5 mm.

Úchytky jsou sjednocené po celém bytě – atypické, jednoduše ohnuté z mosazného plechu. Nepůsobí na cementových deskách studeně a běžným používáním mají přirozenou patinu, která koresponduje s kresbou cementových desek.

Svítidla na chodbě jsou vytvořena z betonových kostek s přiznanou žárovkou – modifikace stojací lampičky z Hornbachu.

V souladu s požadavkem na využití stávajících zařizovacích předmětů jsme rekonstruovali původní mosazné kliky, opatřené novými štítky, odpovídající současnému designu. Na chodbě jsou použity kulaté vypínače od firmy Berker.

Součástí rekonstrukce byla i oprava betonových truhlíků na zahradní rostliny po celé délce dvou teras – použitá reprofilace betonu PCI, pro jednotný vzhled s interiérem a snadnou údržbu (podlaha bez spár) byly použity přiznané betonové podlahy a barevně sladěné parapety z šedé žuly. Proti nežádoucímu slunečnímu osvitu byl použit lehký bílý silonový závěs, který dodá terase intimnosti, k oživení pak tyrkysový zahradní nábytek.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše