12.03.2016

KREDIT CENTRUM SEMILY

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Jana Vrkotová, INFINITY INTERIER, www.infinity-interier.cz

KREDIT CENTRUM SEMILY

Zaměstnanci semilské firmy Kredit Centrum, zabývající se výstavbou a provozem malých vodních elektráren, získali nové prostory, které měly být řešeny především funkčně. Pro čistě pánské osazenstvo vznikl originální interiér v industriálním duchu.

Přáním investora bylo navrhnout prostory kanceláře, denní místnosti pro zaměstnance, šatny a sušárny, v nově zrekonstruované hale „Bavlňák“ společnosti Kredit Centrum s. r. o. v Semilech. Tato firma se zabývá výstavbou a provozem malých vodních elektráren. V blízkosti haly se jedna nachází a její pracovníci nyní využívají nově zrekonstruované interiéry. V rozlehlém objektu vznikly také dílny pro zámečnickou a jinou výrobu, čehož jsme využili při realizaci.

Prostory měly být především řešeny a vybaveny funkčně: v kanceláři byl navržen nábytek s dostatečnými úložnými prostory pro ukládání dokumentace a s možností výsuvů ve vysokých skříních, které slouží k prohlížení písemností vestoje, dále počítačové stoly, konferenční stůl a také zde vznikl malý kuchyňský kout. V denní místnosti se nachází kuchyň pro zaměstnance, kterou je v případě potřeby možné od zbytku místnosti opticky oddělit posuvnými dveřmi.

Při tvorbě návrhu hrál velkou roli fakt, že se jedná o prostory pro čistě pánské osazenstvo, které navíc často vchází do všech prostor, včetně kanceláře, v pracovním oblečení. Dalším specifikem pak bylo blízké sousedství zchátralé textilní továrny, na kterou je vidět v podstatě ze všech místností nové haly, přičemž tyto pohledy mají rozhodně své nepopiratelné kouzlo. Z těchto důvodů se rozhodli pro mírně industriální vzhled interiérů.

Na nábytek byly zvoleny lamináty v dekoru drásaného dubu, měď antik a černá. Podle návrhu si pak sami zaměstnanci vyrobili stoly do denní místnosti, tentokrát v provedení masivního dubu, s finální povrchovou úpravou tungovým olejem. Závěsné industriální lampy pocházejí z další ze zrušených textilních továren, kterých je v libereckém kraji velmi mnoho.

Investor si přál v interiéru použít kombinaci červené a modré barvy, k čemuž výborně posloužily dnes již kultovní laminátové židle Vertex (jejich nesporná výhoda je, že se nikdo nemusí na ně bát sednout v montérkách) a šedomodrá výmalba, která s červenými pruhy na stěnách vnesla do interiéru trošku námořnického ducha. Další dekorace, které jsme zvolili, jsou tapety s kreslenými obrazy vodního kola a dalších strojů ze „starých časů“. V kanceláři je aplikována fototapeta s vodní turbínou, která pochází sice z roku 1913, ale je stále funkční (o čemž se lze přesvědčit v malé vodní elektrárně Popelnice u Tanvaldu).

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše