05.03.2020

ELEGANTNÍ BYT V DEJVICÍCH, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. BcA. Kristýna Šimoník, spolupráce Ing. arch. Zdeněk Šimoník, PhD., ŠIMONÍK ARCHITEKTI s.r.o., www.simonikarchitekti.cz

ELEGANTNÍ BYT V DEJVICÍCH, PRAHA

Nedaleko rušné Evropské ulice vznikl nový byt pro elegantní manželský pár se dvěma malými syny. Investoři kladli velký důraz na praktičnost a dostatek úložného prostoru. Hlavním materiálem, který se propisuje celým bytem, je dubové dřevo. V kombinaci se světlými barvami působí klidným a elegantním dojmem.

Kousek od rušné ulice Evropská se nachází čtyřpodlažní bytový dům, který je součástí architektonicky a hmotově ucelené zástavby z první poloviny 20. století. 

Naším zadáním byl návrh interiéru bytu ve druhém patře bytového domu, který bude novým domovem pro elegantní manželský pár se dvěma malými syny. Angažovanost majitelů v akademické a vědecké sféře dala interiéru jasný směr, kdy se praktičnost snoubí s tradičními materiály.

Vzhledem k dispozici bytu 3 + kk a čtyřčlenné rodině byl kladen veliký důraz na praktičnost a dostatek úložných prostor. Tento požadavek jsme se snažili splnit vhodným návrhem nábytku na míru a využitím každého centimetru. Dispozici bytu bylo nutné upravit pro pohodlné fungování všech členů rodiny, ale nebylo zasahováno do nosných konstrukcí domu. Posunem příčky tak vznikl prostorný obývací pokoj s kuchyňkou linkou, dětský pokoj a šatna. Ve druhé polovině bytu se jen místo bývalé kuchyně umístila pracovna a nově samostatné wc s koupelnou. Velikost ložnice zůstala zachovaná. Obě poloviny bytu se dají oddělit posuvnými dveřmi, které se pyšní výškou 2,75 m a byly jednou z třešniček při realizaci interiéru. Orientace hlavních pobytových místností je na jižní stranu, okna jsou doplněna o stahovací stínící rolety pro zachování vnitřní pohody.

Hlavním materiálem, který se propisuje celým bytem, je dubové dřevo. V kombinaci se světlými barvami tak celek působí klidným a elegantním dojmem. Na druhé straně je tato klidná linie vyvážena barevným kontrastem v dětském pokoji, kde byl kladen důraz na jasné prostorové členění místnosti dle jeho funkčnosti. Dominantním prvkem je tyrkysová palanda s úložným prostorem, která je vsazená do nikdy stejného barevného provedení. Svou funkční úlohu mají i schůdky na horní postel, které jsou zároveň čtecím koutkem. Hlavním prvkem obývacího pokoje je knihovna, která kombinuje pohledovou část s knihami a skrytý úložný prostor s televizí. Kuchyňská linka se již nese ve světlých tónech truhlářské části a kamenné pracovní desky.

Nejdůležitější částí naší práce je vždy zpětná vazba od klientů. Dle aktuálních zpráv se jim v bytě žije dobře a rozrostli se o dalšího člena. Doufejme tedy, že jsme úložné prostory navrhli dostatečné, případně nafukovací…  

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše