05.03.2020

DVA PROPOJENÉ BYTY, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

Ing. et Ing. arch. Lukáš Janout, www.lukasjanout.cz

DVA PROPOJENÉ BYTY, PRAHA

Rekonstrukce probíhala ve dvou bytech ve Vysočanech. Ty byly propojeny již původním majitelem, nyní však bylo nutné vyřešit zejména dispoziční řešení, které životu rodiny se dvěma malými dětmi nevyhovovalo. Celému interiéru dominují šedé a modré dýhy s černým velkoformátovým obkladem, který je v koupelnách doplněn o betonové stěrky.

Jedná se o kompletní rekonstrukci 2 bytových jednotek v domě, které pochází z první poloviny 20. století. Původní 2 bytové jednotky byly propojeny již předchozím majitelem, který však do údržby bytu prakticky vůbec neinvestoval.

S novým majitelem tak nešlo pouze o úpravy dispozice, které by vyhovovaly současné čtyřčlenné rodině se dvěma malými dětmi, ale musel se kompletně řešit i stavebně technický stav nemovistosti. Z původního bytu tak zůstaly pouze obvodové stěny a obě stropní konstrukce.

Základní aspekt návrhu spočíval v tom, jak vyřešit dispozici tak, aby se eliminovalo původní řešení, kde byly všechny pokoje průchozí.

Toho se docílilo zrušením jednoho ze dvou vstupů do bytu, probouráním nevyužívaných komínových průduchů ve středové stěně a vybouráním všech příček.

Nové řešení bytu pak prakticky nemá žádné zbytečné chodby. Tři původní místnosti v uličním traktu jsou propojené do obývacího pokoje s kuchyní a dětského pokoje. Ten od obývací části odděluje  pouze nábytková stěna s posuvnými dveřmi. Do pracovny, která v budoucnu bude sloužit jako druhý dětský pokoj, se vstupuje přímo z kuchyně. Z obývacího pokoje, na úrovni dělící nábytkové stěny, je pak druhý vstup do části s ložnicí a koupelnou rodičů.

Celému interiéru dominují šedé  a modré dýhy  a černý velkoformátový obklad, který je v koupelnách doplněný o betonové stěrky. Netradičně je velkoformátový obklad použit i na nábytku v obývací části, kde tvoří zadní stěnu důmyslně ukrytého pracovního prostoru a na kuchyňské lince.

Během rekonstrukce došlo i na změnu oproti návrhu spočívající v ponechání přiznané cihelné stěny, která se sjednotila se zbylými pouze bílým nátěrem.

V ložnici je neobvyklým způsobem použita dřevěná podlaha, která přechází z podlah na stěnu a integruje v sobě i dveře pro vstup do místnosti.

Celkovou proměnou prošla i střecha garáže, kde vznikla pobytová terasa se zelenou střechou, která navazuje na ložnici a poskytuje jí tak pocit místnosti bezprostředně napojené na zahradu i přesto, že se nacházíme v prvním patře.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše