05.03.2020

BYT S ARKÝŘEM, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

Ivanka Kowalski, ATELIÉR IVANKA KOWALSKI s.r.o., www.ivankakowalski.com a MONOBRAND s.r.o., www.monobrand.cz

BYT S ARKÝŘEM, PRAHA

Dominantou bytu v secesním domě na Starém Městě je nádherné arkýřové okno. Zadáním investora bylo vytvořit reprezentativní byt s jednou ložnicí na občasné obývání. V bytě zůstalo velké množství původních prvků, které byly při rekonstrukci znovu objeveny a citlivě nakombinovány s replikami.

  • Byt o velikosti 67m2 v secesním domě na Starém Městě jehož dominantou je nádherné arkýřové okno
  • Zadání investora bylo vytvořit reprezentativní byt s jednou ložnicí pro občasné obývání
  • Největším problémem bylo vyřešit dispozice. Jedná se o polovinu původního měšťanského bytu, který byl v minulosti velmi necitelně rozdělen, V původním stavu zde byly 2 propojené pokoje a vstup do bytu byl skrze skelněné posuvné dveře a panelákové dveře v kovové zárubni. Nebylo jednoduché vymyslet uspořádání bytu, které odpovídá dnešním představám o bydlení. Bylo potřeba využít každý centimetr prostoru.
  • Cílem bylo použít co nejvíce původních prvků, které se zde naštěstí dochovaly (štuky na stropě, kazetové obklady v arkýři, původní kliky na oknech) doplněné replikami (poničené obklady pod okny, vstupní dveře, které byly stylově zcela v rozporu s charakterem bytu i celého domu)
  • Materiálově je byt založen na kombinaci bělených původních dubových parket se smetanově bílou výmalbou a lakovanými kazetovými obklady, doplněné šedo-bílým Kararským mramorem a detaily z mosazi. Doplněny byly litinové radiátory, retro vypínače a zásuvky značky Berker Serie 1930, které podtrhují charakter bytu. Dále byl interiér doplněn o ručně vyráběná svítidla od Michaela Anastassiada či Giopato Coombes a kolekci kování a úchytek od belgické manufaktury Maison Vervloet, vše v portfoliu firmy Monobrand..
  • Jedná se o malý byt, který díky dispozičním řešením a použitým materiálům a barvám působí mnohem prostorněji než ve skutečnosti je.
  • Inovativní je řešení kuchyně. Kuchyně je celá provedená z mramoru, včetně dvířek a zásuvek, navíc je možné kuchyni kompletně uzavřít pomocí speciálních dveří, které se při otevření složí a zasunou do kapsy po stranách.
  • Dalším zajímavým prvkem je truhlářská sestava u vstupních dveří. Vstupní dveře do bytu, stup na WC a do technické místnosti vypadají jako dobový kazetový obklad.
Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše