05.03.2020

IN 13, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (rekonstrukce)

autor a přihlašovatel:

MgA. Markéta Zdebská, Marek Žáček, BY ARCHITECTS, spol. s r.o., www.byarchitects.cz

IN 13, PRAHA

Při rekonstrukci bytu s nádherným výhledem na celou Prahu bylo záměr vytvořit bydlení pro mladou rodinu, dobře rozčlenit obytný prostor na jednotlivé zóny a vytvořit dostatek úložného prostoru. Hlavní prostor o ploše 53 m2 byl otevřen průhledům a následně jemně rozčleněn na kuchyni s jídelnou, lavici s knihovnou, obývákovou část s pohodlným gaučem a pracovnu.

Průběh spolupráce: Klient si pořídil byt s nádherným výhledem na celou Prahu. Nás kontaktoval jako jednoho z možných dodavatelů projektu na rekonstrukci svého nového domova. Záměr byl vytvořit bydlení pro mladou rodinu, členění obytného prostoru na jednotlivé zóny (práce, pohodlí, klid, hra), dostatek úložných prostor. Byt jsme společnými silami dovedli do dnešní podoby a klient se, dle jeho slov, při každém návratu raduje z výsledku.

Zásadní pro nás byla první prohlídka bytu, který v původním stavu zcela popíral potenciál bytu a jeho podstatu. Kontakt s unikátními záběry Prahy byl vyblokován obrovskou šatní skříní nevalného provedení, umístěnou napříč bytem. Klienti ocenili naši upřímnost v popisu těchto skutečností, a i když původně neplánovali tolik změn, ve vteřině pochopili co jim spolupráce a rekonstrukce může přinést. Jejich otevřenost a velké nasazení pak umožnilo vznik uceleného výsledku, ze kterého se můžeme společně těšit.

Koncepce / prostorové uspořádání: Vzhledem k umístění bytu na hraně Kavčích hor jsme především otevřeli hlavní prostor velkolepému výhledu na Vyšehrad, Pražský hrad, Karlův most a další…

Menší ložnice jsou ponechány bez větších dispozičních změn v původním rozložení. Oddělením předprostoru ložnic jednoduchým závěsem však došlo k přeuspořádání a jisté hierarchizaci vstupního prostoru, což jsme považovali za velmi důležité.

Hlavní prostor je ve své ploše 53 m2 otevřen průhledům a následně jemně rozčleněn na jednotlivé funkce (kuchyně s jídelnou, "rozhlednu" v podobě kuchyňské lavice s knihovnou, obývákové části s pohodlným gaučem a pracovny. Od chodby je hlavní prostor možné oddělit pivotovými dveřmi s pískovaným vzorem.

Vybavení a materiály: PUR stěrka v pískovém odstínu, nové dubové parkety do stromečku v ložnicích, vestavěný nábytek bíle lakovaný v kombinaci s borovou překližkou a barevnými akcenty z probarvované mdf desky Valchromat, Kuchyňská a koupelnová deska s dřezem / umyvadlem z materiálu Dupont™ Corian®. Dveře se skrytou zárubní Invisidoor® Argenta® a pivotové křídlo od firmy Bdoors, kliky a vodovodní baterie v provedení golden sunrice (Groge®), repasovaný nábytek a světla v kombinaci s novými kusy, ocelové rámy v antracitovém komaxitu. Nábytek kompletně navržen na míru a následně vyroben firmou Devoto.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše