12.03.2016

OBCHOD SHOWROOM.

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Zuzana Hartlová

OBCHOD SHOWROOM.

Showroom. v centru Prahy je v českém prostředí zcela unikátní kolaborativní projekt, který propojuje sedm mladých českých i zahraničních designérů různých módních odvětví. Jedná se o jedinečné místo, kde se design prezentuje i tvoří. Ideály projektu, tedy propojení, komunikace a spolupráce, se přenesly i do vzdušného interiéru.

V Klimentské ulici vznikl na ploše 85 m2 showroom, který je malou platformou designu, místem setkávání s lidmi nadšenými autorskou módou i základnou designérů samotných. V Showroomu. se vedle prodejní galerie nacházejí i otevřené ateliéry a návštěvník tu získává jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku tvorby několika zdejších autorů.

Práci celého designérského týmu prezentuje v Showroomu. každý prodejní den jeden z vystavujících. Soolista, Klára Šípková, PBG, Monada, Jara Design, Eiri a Diána Polgár – to jsou designéři prezentující se na jednom místě pod heslem „My jsme Showroom.“

„Naše uskupení nevzniklo ze známosti. Navzájem jsme se hledali tak, aby se naše práce doplňovala a měla podobná východiska, čisté pojetí. Chtěli jsme návštěvníkovi nabídnout různorodý, ale zároveň jednotný celek,“ objasňuje koncept jeho zakladatelka Zuzana Hartlová.

Showroom. vznikl v prostorech bytu školníka bývalé obchodní akademie, v interiérech, které byly po předešlá desetiletí hrubě devastovány výrobním procesem, od provozu tiskáren až po potravinářskou úpravnu. Téměř rok trvající práce očistily prostory od nánosů někdejších služeb. V interiéru zůstala pouze nosná konstrukce zdí – příčky, přístavky a další členění zmizely. Prostor zdůrazňuje lehkost a pocit svobody.

Nepřerušovaná černá linka, prostupující napříč prostorem galerie, se stává dominantou interiéru a symbolicky propojuje designéry Showroomu. v jeden celek. Linku tvoří křehká ocelová konstrukce, která umožňuje vystavení produktů jednotlivých designérů a přizpůsobuje se jejich individuálním potřebám. Barový pult doplňuje interiér o místo komunikace se zákazníkem.

Jedinečným prvkem interiéru jsou dvojí mohutné atypicky řešené čtyřmetrové posuvné dveře, využívající exteriérových konstrukčních elementů. Uspořádání interiéru umožňuje stálé optické propojení mezi ateliéry a galerií, a příchozím tak přináší jedinečný zážitek z návštěvy místa, kde se design nejen prezentuje, ale i tvoří.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše