04.03.2020

NEBULA, OREA HOTEL PYRAMIDA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér I

autor a přihlašovatel:

Ing. Lukáš Bureš, ROOM411.ARCHITECTS, www.room411.cz

NEBULA, OREA HOTEL PYRAMIDA

Snídaňová restaurace změnila nejen svůj interiér, ale také vnitřní dispozice. Oddělené prostory byly sloučeny do jednoho funkčního celku, který bude možné využívat při kongresech nebo na stále populárnější brunche. Současné moderní materiály a lehké barevné tóny jsou v kontrastu s místy odhalenou konstrukcí stropů a stěn s původními obklady.

Zadáním investora byla kompletní přeměna snídaňové restaurace o celkové ploše 570 m2 s vizí úpravy nejen interiérové podoby, ale zároveň i uzpůsobení vnitřních dispozic a sloučení  třech oddělených prostor do jednoho funkčního celku, pro budoucí využití směrem k hotelovým kongresům, eventům a stále populárnějším brunch setkáním.        

Samotná brutalistní stavba hotelu Pyramida architektů Cajthamlových svou kompozicí a dělením vnitřního uspořádání do nepravoúhlých prostor byla velkou výzvou a momentum, který do určité míry umožňoval variování témat přirozené betonové konstrukce stropu v kombinaci s rastrem ocelových sloupů a tvaroslovím dispozic.

Návrh se snaží propojovat současné interiérové materiály, lehké barevné tóny a hru světla a staví ho tak do kontrapunktu s místy odhalenou původní konstrukcí stropů a stěn při zachování původních obvodových obkladů.        

Pro gradaci prostoru byla ponechána viditelná část unikátní technologie tzv. zvedaných stropů či středové stěny s původním zdivem. Nábytkové segmenty v návrhu pracují s volnou   kompozicí, výškově uzpůsobenými sedacími zónami, dvojitou projekcí na stěny a jemnými  elementy geometrických tvarů, snažící se o revokaci jehlanu, resp. rastru rovnostranných trojúhelníků.          

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše