12.03.2016

CENTRUM HARMONY

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

MgA. Lukáš Vaněk, HANÁK NÁBYTEK a. s., www.hanak-nabytek.cz

CENTRUM HARMONY

Jeden dodavatel pro veškeré nábytkové vybavení multifunkčního objektu s řadou různorodých služeb. Tak by se dal charakterizovat základní požadavek zadavatele a stručný popis zakázky. Pro vybraného realizátora, firmu Hanák nábytek, představoval tento projekt výzvu, a to jak pro designéry, kteří dostali zakázku na starost, tak pro samotnou výrobu.

Medicínské a wellness centrum Harmony v Kroměříži je zajímavou případovou studií, na které firma Hanák nábytek demonstruje své schopnosti vybavit i takto náročný komerční projekt dokonale na klíč.

Uvedená novostavba včetně venkovního zázemí se rozkládá na ploše 6000 m2. Jak už sám název napovídá, centrum poskytuje komplexní nabídku služeb především v medicínské a wellness oblasti. Součástí objektu je ale například i ubytovací kapacita. Centrum vlastní dvě majitelky, které v něm provozují wellness a beauty služby a také již zmíněné komfortní ubytování. Další služby jsou provozovány ostatními nájemníky.

„Hlavním požadavkem majitelek byl originální a sjednocený design všech prostor. Hlavní designér, pan Lukáš Vaněk, dostal zadání vytvořit příjemný, útulně působící interiér na bázi domácího prostředí,“ komentuje charakter zakázky pan Jiří Veselý, další designér firmy, který měl samotnou realizaci zakázky na starost. „Z toho důvodu bylo pro interiér navrženo velké množství dřevěných obkladů, které zateplují a zútulňují vnitřní prostor. Hlavní dřevinou, která se prolíná celým interiérem, je dub rustikální. Žádné fádní obklady, ale krásná dýha, která je ještě ozvláštněna efektním drážkováním v nepravidelných odstupech.“

V obkladech jsou lehce zakomponované dekorační prvky ve formě lakovaných nik v odstínu zelené. Na pokojích pro hosty a v restauraci se objevuje i bílý lak ve vysokém lesku, který je použit na zvolených skříňkách, šatních skříních a občas přechází jako akcent i do dalšího dýhovaného nábytku, jak je vidět v detailech fotografií.

V objektu působí řada lékařů z oborů ortopedie, fyzioterapie, rehabilitace, hilterapie, plazmaterapie atd. Nachází se zde také kadeřník, kosmetika, masáže nebo kryosauna. Všechny ordinace a provozy jsou vybaveny nábytkem na míru, který do maximální míry respektuje vizuální koncept celého zařízení tak, jak jej vymyslel hlavní designér. Odchylky jsou minimální. „Zakázka byla náročná právě i v tom, že jsem pracoval s velkým počtem zadavatelů jednotlivých provozů a ordinací uvnitř budovy. Když zařizuji dům, běžný firemní prostor anebo developerský projekt, pracuji většinou s jedním klientem nebo s velmi malou skupinou určených osob. V tomto objektu ale byla zhruba desítka různých zadavatelů, kteří měli různorodé požadavky a bylo nutné je individuálně řešit k maximální spokojenosti nejen zadavatelů, ale i majitelek objektu.“

Od počátku byl kladen důraz na vysokou kvalitu materiálů. Část provozů, jako např. wellness centrum, je teplotně zatížena a vyžaduje vysoce odolné materiály. Všechny dýhované prvky zde musely být kompaktně uzavřeny, resp. zalakovány speciálním lakem, aby byly zcela odolné vlhkému prostředí. Současně musely být oboustranně nalakovány například i podkladové rošty v těchto prostorách.

Součástí dodávek firmy Hanák nábytek byly i vlastní interiérové dveře, kterých je v objektu téměř osmdesát. Většinu tvoří dýhovaný model Space v již zmíněném dubu rustikálním. Dveře mají zvýšenou výšku 2300 mm, což umocňuje dojem z vysoké kvality a skvělého designu. V objektu je i několik celoskleněných dveří modelu Fly. Dveře Hanák mají ojedinělou kvalitu, řadu vlastních originálních řešení a například už ve standardu jsou osazené speciálními dveřními závěsy Tectus.

„Už samotný koncept služeb v objektu byl velmi promyšlený. Veškeré procedury spolu často úzce souvisí a mohou na sebe příjemně navazovat, doplňovat se. Například typická klientka, která přijde na rehabilitaci, může volně přejít na masáže nebo do sauny či bazénu a návštěvu pak zakončit kadeřníkem nebo třeba manikúrou. Vše v jednom příjemném prostředí s příjemným personálem. Úspora času i financí, zkrátka vše pod jednou střechou,“ uzavírá pan Veselý.

 

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

PARTNER FASHION SHOW

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše