04.03.2020

CHALET KARLOV

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Pavel Lazarov, FANDAMENT ARCHITECTS s.r.o., www.fandament.eu, spolupráce Ing. arch. Pavel Kostka a LUGI s.r.o., www.lugi.cz

CHALET KARLOV

Kombinace dřevostavby a monolitické stavby se propisuje i do interiéru, kde dominuje pečlivě vzorkované dřevo doplněné o jednobarevné povrchy v tmavých odstínech. Dialog s architektem dal vzniknout jedinečnému velkorysému konceptu domu na výjimečné stavební parcele na samotě křivoklátských luk a lesů.

Předmětná stavba je jednopodlažní samostatně stojící rodinný dům o zastavěné ploše 557 m².

Čistá podlažní plocha domu je 447m2. Jedná se o kombinaci dřevostavby a monolitické stavby, kdy dvě hlavní hmoty s dřevěnou konstrukcí a sklonitou střechou vystupují z terénního podstavce s plochou zelenou střechou.

Místo stavby leží na samotě, na Křivoklátsku. Jedná se o výjimečnou stavební parcelu v nezastavěném území. V sousedství se nacházejí pouze louky, lesy a obecní polní cesty.

Dům jako součást krajiny. Dům, který naplňuje touhu investora po cestě z města.

Hmotový koncept domu je tvořen dvěma prvky: terénní platformou a dvěma dřevěnými chalety. Dvě hmoty chaletů – dřevostaveb s masivní nosnou konstrukcí – se zbytkem domu kontrastují nejen formou a materiálem, ale zejména unikátním vnitřním otevřeným prostorem. V jednom z nich se nachází privátní část investora - ložnice se zázemím, v druhém naopak společenská část domu - obývací pokoj s kuchyní. Velkorysost hodovní síně s terasou, jedinečný výhled otevřeným štítem, teplo kamenného krbu i intimita skryté galerie jsou dalšími z aspektů, které tento prostor skýtá. Dialog s architektem dal vzniknout jedinečnému velkorysému konceptu. V přístupu k detailu však investor preferoval jednoduchá až banální řešení, které se dále odrážejí v čistotě celého domu. Dům je postaven z kombinace monolitu a dřevostavby, což se propisuje i v interiéru. Mezi materiály v interiéru jednoznačně dominuje pečlivě vzorkované dřevo, doplněné o jednobarevné povrchy jako černá keramika, černý cembrit, tmavé hliníkové rámy oken a šedá stěrka. Kvalitu a dodržení vyvzorkovaných materiálů zajistil výběr dodavatele vestavného nábytku, firma LUGI. V interiéru velkorysého obývacího prostoru s kuchyní je nad varnou deskou umístěna digestoř, která byla navržena a řešena na míru, s motorovým odtahem, který je umístěn v rámci skladby střešní konstrukce. V interiéru byla navržena průhledná stěna fitness místnosti přístupná z chodby. V ložnici u velkoformátového okna s výhledem byla umístěna komfortní volně stojící vana. Pozornost také byla věnována pečlivé volbě materiálů stěn zejména na styku monolitu a chaletů či řešení dveří se skrytými zárubněmi a oken se skrytými rámy. Zásadním prvkem návrhu byl i outdoor living – pergola s grilem, sklípkem a venkovní bazén.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše