04.03.2020

V BYTĚ JAKO V KINĚ, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Miroslav Stach a Jana Stachová, BOQ ARCHITEKTI, www.boqarchitekti.cz

V BYTĚ JAKO V KINĚ, PRAHA

Mladý aktivní pár hledal oázu v centru Prahy. Za své útočiště si vybrali nový bytový dům v Holešovicích. Interiér byl navržen v tlumených odstínech antracitově šedé a černé s výrazným barevným akcentem hořčičně žluté. Na místě televizoru bylo v bytě zabudováno projekční plátno, které zajistí atmosféru jako v kině.

Interier bytu v novostavbě bytového domu v Holešovicích. Majitelé, mladý aktivní pár, hledali oázu v centru Prahy. Základním výrazovým prvkem jsou tlumené odstíny, antracitově šedá a černá, tedy barvy, které uklidní mysl a zároveň snesou výrazný barevný akcent hořčičně žluté, majitelčiny oblíbené barvy.

Dále ocel jako nosný prvek celého interieru, doplněná o nádech přírodního dubového dřeva.

Chladná ocel, která protíná celý interier, se zde vyskytuje v několika podobách. Ocelové, na míru upravené stolové nohy byly použity jako podpora kuchyňského ostrůvku. Tím, že ostrůvek nesahá až k zemi, interier výrazně odlehčuje a obytný prostor tak sceluje dohromady.

Ocelové police, které jsou jako žiletky vsazeny do stěny, vytváří decentní knihovnu.

V neposlední řadě se ocelové, antracitově šedé prvky objevují na mobilním nábytku a doplňcích, tedy na stole, židlích, konferenčním stolku a svítidlech. 

Dispozice

Dispoziční řešení zůstalo nezměněné, výchozím stavem bylo bíle vymalováno a dřevěná podlaha. Veškerý nábytek byl navržen na míru, klíčová zde byla výborná spolupráce s truhlářem, která se odrazila na kvalitě provedení v detailu.

Obytnému prostoru dominuje černá kuchyně s odlehčeným pracovním ostrůvkem, na ni navazuje velmi jednoduchá knihovna, která trochu klame tělem – nároky na zhotovitele zde byly velmi vysoké .

Majitelé si nepřáli příliš rušivých prvků, proto v bytě nebylo uvažováno s televizorem. Namísto toho je v rámci obývací stěny zabudováno projekční plátno. Zde se pracovalo s atmosférou, slovo dostala chytrá elektroinstalace, práce s barvou podsvícení a osvětlení celého pokoje. Výsledkem je zážitek, jako z kina.

Veškerý vestavěný nábytek je řešen velmi jednoduše a účelně. Ať už je to sezení pro pohodlné přezutí v předsíni, nebo dvojlůžko s knihovnou a nočním stolkem v ložnici, jedná se o niky zasazené do nábytkových sestav.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše