04.03.2020

ŘADOVÝ DŮM, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Pavel Machar, Ing. arch. Radek Teichman, spolupráce Ing. arch. Kristýna Bělohradská, MACHAR TEICHMAN s.r.o., www.macharteichman.com

ŘADOVÝ DŮM, PRAHA

Zadáním investorky bylo vytvoření komfortního bydlení pro její rodinu v řadovém domku. Jelikož má dům vertikální kompozici, bylo nutné propojit všechna patra vizuálně dominantním schodištěm. Materiálová skladba interiéru je záměrně klidná, má za cíl vytvořit nadčasový interiér, který bude v budoucnu snadno flexibilní.

Zadáním investorky bylo vytvoření komfortního bydlení pro její rodinu v rámci řadového domu v developerském projektu, který byl klinetům předán předán ve stavu shell + core.

Základním tématem interiéru domu, který má vertikální kompozici, bylo propojení všech pater vizuálně dominantním schodištěm. Schodiště má dřevěnou konstrukci, stupnice jsou z běleného dubu s masivním zábradlím z tmavě mořeného dubu. Zalamovaný tvar zábradlí táhnoucí se jako “stuha” celým domem vizuálně sjednocuje interiér domu, zdůrazňuje jeho vertikalitu a propojuje jednotlivé, kolem něj rozmístěné, prostory.

Hlavní obytný prostor je propojený se zahradou velkým posuvným oknem přes celou šířku pokoje. Hlavním akcentem je solitérní krb, minimalistická bílá kuchyně a dýhované obložení tělesa výtahu, které dále pokračuje do vstupní haly a sjednocuje zázemí v přízemí do servisního dřevěného “boxu”.

Na hlavní obytný prostor navazuje o půl patra výše herna dětí a dále se pak nad obývákem nacházejí dětské pokoje s vlastní koupelnou.

Dále je ve směru výstupu schodiště napojena na komunikaci pracovna s nádherným výhledem na Prahu a nad dětskými pokoji pak cesta domem končí hlavní ložnicí s vlastní koupelnou a terasou.

Ta je přes venkovní schodiště napojena na další střešní terasu s panoramatickými výhledy na město. 

Koupelny jsou navrženy v kombinaci betonové stěrky, bílé keramické mozaiky a nábytku z běleného dubu.

Dlažba je světlá v odstínu betonu. Dřevěná podlaha z běleného dubu je pečlivě sladěna s veškerým nábytkem na míru a stupni hlavního schodiště.

Materiálová skladba interieru je záměrně klidná, má za cíl vytvořit interiér nadčasový a do budoucna flexibilní.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše