04.03.2020

ŘADOVÝ DŮM, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Pavel Machar, Ing. arch. Radek Teichman, spolupráce Ing. arch. Kristýna Bělohradská, MACHAR TEICHMAN s.r.o., www.macharteichman.com

ŘADOVÝ DŮM, PRAHA

Zadáním investorky bylo vytvoření komfortního bydlení pro její rodinu v řadovém domku. Jelikož má dům vertikální kompozici, bylo nutné propojit všechna patra vizuálně dominantním schodištěm. Materiálová skladba interiéru je záměrně klidná, má za cíl vytvořit nadčasový interiér, který bude v budoucnu snadno flexibilní.

Zadáním investorky bylo vytvoření komfortního bydlení pro její rodinu v rámci řadového domu v developerském projektu, který byl klinetům předán předán ve stavu shell + core.

Základním tématem interiéru domu, který má vertikální kompozici, bylo propojení všech pater vizuálně dominantním schodištěm. Schodiště má dřevěnou konstrukci, stupnice jsou z běleného dubu s masivním zábradlím z tmavě mořeného dubu. Zalamovaný tvar zábradlí táhnoucí se jako “stuha” celým domem vizuálně sjednocuje interiér domu, zdůrazňuje jeho vertikalitu a propojuje jednotlivé, kolem něj rozmístěné, prostory.

Hlavní obytný prostor je propojený se zahradou velkým posuvným oknem přes celou šířku pokoje. Hlavním akcentem je solitérní krb, minimalistická bílá kuchyně a dýhované obložení tělesa výtahu, které dále pokračuje do vstupní haly a sjednocuje zázemí v přízemí do servisního dřevěného “boxu”.

Na hlavní obytný prostor navazuje o půl patra výše herna dětí a dále se pak nad obývákem nacházejí dětské pokoje s vlastní koupelnou.

Dále je ve směru výstupu schodiště napojena na komunikaci pracovna s nádherným výhledem na Prahu a nad dětskými pokoji pak cesta domem končí hlavní ložnicí s vlastní koupelnou a terasou.

Ta je přes venkovní schodiště napojena na další střešní terasu s panoramatickými výhledy na město. 

Koupelny jsou navrženy v kombinaci betonové stěrky, bílé keramické mozaiky a nábytku z běleného dubu.

Dlažba je světlá v odstínu betonu. Dřevěná podlaha z běleného dubu je pečlivě sladěna s veškerým nábytkem na míru a stupni hlavního schodiště.

Materiálová skladba interieru je záměrně klidná, má za cíl vytvořit interiér nadčasový a do budoucna flexibilní.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše