04.03.2020

BYT V ODSTÍNECH ŠEDÉ, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Radka Valová a Ing. arch. Martina Spurná, OOOOX s.r.o., www.oooox.com

BYT V ODSTÍNECH ŠEDÉ, PRAHA

Dominantou tohoto interiéru je téměř 360˚ panoramatický výhled. Účel bytu není primárně k bydlení, tudíž výběr materiálů byl značně odvážný. Dominujícím materiálem je šedá betonová stěrka, kterou lze vidět na podlaze, stěnách i nábytku. Tmavé barvy v interiéru současně podporují dojem nočního města.

Dispozice – Jedná se o novostavbu s pevně danou dispozicí. Dominantou tohoto interiéru je téměř 360° panoramatický výhled. Při vstupu Vás čeká otevřený koncept kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Kromě toho byt disponuje dvěma koupelnami, šatnou a ložnicí s výhledem na Pražský hrad.

Koncept / barevnost / materiály – Účel bytu není primárně k bydlení, tudíž výběr materiálu byl značně odvážný. Dominujícím materiálem je šedá betonová stěrka, kterou lze vidět na podlaze, stěnách, i nábytku. Stolovou a barovou desku vyrobili truhláři ze 400 let starého dřeva, získaného ze staré stodoly z Rakouska. Dovezené dřevo bylo speciálně stařeno pro tento projekt a jeho skladba byla provedena až na místě. Surová ocel byla použita na ocelovém ostrůvku a nábytku. Pro pocitové změkčení byl použit samet, který lze vidět na sedací soupravě a polstrování u postele. Tmavé barvy simultánně podporují dojem nočního města.

Kuchyně & jídelna – kuchyně s úložnými prostory až ke stropu je v dekoru tmavé betonové stěrky. Zabudovaná vinotéka v ocelovém rámu koresponduje s ocelovým ostrůvkem a barem s místem pro sezení až šesti osob. Masivní jídelní stůl z trámů s ocelovou podnoží pohostí deset osob a je doplněn o drátěné, pro větší pohodlnost polstrované židle. Osvětlení koresponduje s materiálem židlí a byla vybrána od firmy Foscarini. Vestavěná světla dodala firma DeltaLight.

Obývací pokoj – díky unikátním výhledům bylo cílem zajistit pohled z každého místa sedačky, proto byla zvolena pohodlná sametová oboustranná sedací souprava, zajišťující výhled z každé její části. Pro doplnění byl použit taburet z přírodního nubuku. Lásku klientů k Manhattanu nelze přehlédnout. Tento výjev zajišťuje tapeta na stěně a doplňuje tak poslední díl panoramatického výhledu.

Ložnice & koupelny – koupelny s kamennými povrchy byly navrženy klienty ještě před naším návrhem. Nicméně ladí se současnou podobou interiéru. Ložnice disponuje výhledem na Pražský hrad. Postel s důmyslně vytvořeným úložným prostorem byla vyrobena na míru. Dubový rám postele je doplněn o čelo ze surové oceli, v kombinaci se sametovým polstrováním. Ocelový štendr u stěny slouží jako odkládací stojan na oblečení. Součástí ložnice je přilehlá koupelna propojena kouřovým prosklením.

Šatna & úložné prostory – autorská lavice byla vyrobena z ocelových prutů a je dominantním prvkem hned při vstupu do bytu. Přilehlá šatna nabízí jednoduchou ocelovou konstrukci, s dostatečným úložným prostorem, podsvícenými dubovými policemi a velkým zrcadlem, které opticky celou místnost zvětšuje. Unikátním prvkem jsou “neviditelné” skříně na opačné straně kuchyně. Neviditelnost spočívá v použití dekoru betonu vytvořené pomocí stěrky, která činní na první pohled skříně nenápadnými a působí jako jednolitá stěna. Úchytky na míru jsou totožná s kováním v kuchyni.

Doplňky – v celém interiéru jsou použité interiérové doplňky ze sortimentu našeho showroomu LOOOOX.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše