04.03.2020

DŮM S TERASOU A ZAHRADOU, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

MgA. Petra Vasquez, www.petravasquez.cz

DŮM S TERASOU A ZAHRADOU, PRAHA

Interiér novostavby rodinného domu s útulnou terasou a velkou zahradou s bazénem je navržen jako elegantní bydlení pro rodiče, jejichž děti se již osamostatnily. Důležitý v návrhu byl komfort bydlení, soukromí majitelů a variabilita volby osvětlení v každé místnosti. Přáním investorů byla také jednoduchá údržba interiéru.

Interiér novostavby rodinného domu s útulnou terasou a velkou zahradou s bazénem jako elegantní bydlení pro rodiče, jejichž děti se již osamostatnily. V návrhu jsem se soustředila na komfort bydlení, soukromí majitelů a variabilitu volby osvětlení v každé místnosti.

Dům je postaven na okraji Prahy v klidné vilové zástavbě a pro pohodlné užívání je vybaven podlahovým vytápěním, elektrickými žaluziemi a automatizovanou markýzou. Interiér je navržen v klidných harmonických odstínech, užitná plocha domu je 114 m2.

Přáním investorů byla jednoduchá údržba interiéru, jelikož na návštěvě často pobývají vnoučata, v domě s majiteli žije pes a z hlavního obytného prostoru je přímý vstup na terasu i do zahrady. Proto je v přízemním podlaží jednotně použita velkoformátová dlažba a její lapovaný povrch interiér jemně prosvětluje. Dlažba je, vzhledem k asymetričnosti půdorysu, položena diagonálně a vytváří nevtíravý dojem pohybu v interiéru.

Dominantním prvkem přízemí domu je centrálně umístěný krb obložený antracitovou kamennou dýhou. Přilehlou lavici s úložným prostorem si oblíbila hlavně vnoučata, v nábytkové sestavě je za sklopnými dvířky umístěn osvětlený bar. Veškerý nábytek v domě je navržen a zhotoven na míru z odolných a snadno udržovatelných materiálů, které dodala firma Vešo-laminart s.r.o.  V kombinaci s lakovaným nábytkem jsem použila sametově matný, bezotiskový laminát nano-tech Fenix NTM v kávovém odstínu (výrobce Arpa Industriale), dýhu na HPL značky Formica a dubový masiv s matnou olejovou úpravou. 

Stěny v přízemí jsou opatřeny odolnou stěrkou Magic Touch Pearl v sametovém povrchu s perleťovým odleskem. Dveře do komory, situované pod dubovým schodištěm, jsou v ploše stěny osazeny do skryté zárubně a pro nenápadný dojem taktéž pojednány stěrkou.

V koupelnách, stejně jako v hlavním obytném prostoru, jsem použila velkoformátovou dlažbu Melt z dílny italského výrobce Iris v kombinaci odstínů ivory a greige, v povrchových úpravách mat a lappato. Nádherná kresba dlaždic vyniká zejména v matném provedení podlahy a sprchového koutu typu walk-in ve 2.podlaží. Koupelna s asymetrickou vanou slouží majitelům primárně k relaxaci. Obě niky, okraj vany i stropní podhled jsou příjemně podsvíceny v několika světelných režimech. Koupelnový nábytek i umyvadlo z umělého kamene byly vyrobeny na zakázku.

Hostinský pokoj slouží současně jako pracovna majitelů domu, prostorná ložnice je vybavena šatnou i toaletkou se zrcadlem.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše