04.03.2020

ATELIER VILLA COSTA RICA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Dagmar Štěpánová a Martina Homolková, FORMAFATAL s.r.o., www.formafatal.cz

Finalista kategorie Novostavba

ATELIER VILLA COSTA RICA

Resort Art villas v kostarické džungli tvoří tři unikátní vily a multifunkční tropický pavilon. Atelier villa byla navržena jako soukromá vila pro investora a jeho rodinu. Snahou autorů bylo nejen smazat hranice mezi interiérem a exteriérem, ale také konstrukční jednoduchost a čisté linie. Celý interiér je laděn do teplých zemitých tónů za použití přírodních materiálů.

Atelier villa byla navržena jako soukromá vila pro investora a jeho rodinu.

26m dlouhá hranolovitá hmota je osazena do prudkého svahu a částečně levituje nad bujnou tropickou vegetací. Všechny výhledy směřují do dálky směrem k oceánu, nebo do zelených kopců, zatímco zadní fasáda orientovaná k příjezdu a k dalším vilám je navržena, s požadavkem na soukromí, záměrně bez oken.

Největší důraz jsme vedle myšlenky “smazat hranice mezi interiérem a exteriérem” kladli na konstrukční jednoduchost a čisté linie (pura vida >> pura arquitectura).

Zvoleným konstrukčním systémem je ocelový skelet o rozponech 4x4m.

Nenápadná barevnost fasád, stejně tak jako zelená střecha, nechává vilu ještě více splynout s okolím. Všechny fasády orientované s výhledy do džungle a k oceánu jsou navrženy z velkoformátových hliníkových perforovaných dílců, které se jednak na slunci nerozpálí a navíc nereznou. Při vysunutí slouží jako stínící prvky. Míra a vzor perforace se na každém panelu liší a vytváří tak zajímavou hru světla a stínů v interiéru vily. Tyto dílce jsou opatřeny nástřikem v barvě cor-tenu. Zadní plná fasáda je v celé své ploše obložena dřevěnými opalovanými prkny pomocí staré japonské techniky Shou-sugi-ban, která  dřevo chrání před stárnutím a vnějšími vlivy.

Dispozičně je vila navržená ve stejně minimalistickém duchu, jako už napovídá její tvar. Podél plné zadní fasádní stěny jsme rozmístili technické místnosti, sklady, koupelny a kuchyni.

Zbytek se odehrává v otevřené dispozici, kde hranice mezi interiérem a exteriérem mizí a celý prostor je vnímán jako zastřešená terasa. Pomocí lehkých posuvných příček lze prostor měnit a dle potřeb vytvářet soukromé zóny.

Do terasy je vsazen infinity bazén, který je částečně krytý střechou domu - tudíž chráněný před prudkým sluncem.

Celý interiér je laděn do teplých zemitých tónů za použití přírodních materiálů. Vyjma křesel a židlí u jídelních stolů je veškěrý mobiliář navržen přímo pro vilu a vyroben na zakázku. Nábytek se z velké části zadával a realizoval na místě za pomoci lokálních řemeslníků. Některé prvky byly naopak na zakázku vyráběny v Čechách a následně přepravovány na místo realizace.

Z českých výrobců jsme se rozhodli pro renomovanou sklářskou značku Bomma, jejíž svítidla Shibari dotváří světelnou atmosféru tropickému interiéru vily.

Práce na projektu Art Villas byla jedinečná a velmi obohacující i přes různé překážky a složitější procesy. Přinesla nám hodně nových zkušeností, které budeme s radostí prohlubovat dál.

 

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše