04.03.2020

ART VILLA COSTA RICA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Dagmar Štěpánová a Martina Homolková, FORMAFATAL s.r.o., www.formafatal.cz

ART VILLA COSTA RICA

Dvoupodlažní villa zaujímá výsadní pozici v resortu. Kromě velkorysých společných prostor se ve ville nachází celkem 5 ložnic s vlastní koupelnou. V suterénu je dětská herna, fittness, taneční místnost, šatna, prádelna a technické zázemí. Inspirací pro návrhy interiérů byla nejen divoká džungle, ale také realizace brazilského architekta Paula Mendeze da Rochy.

Majestátní betonová vila byla prvním projektem a první realizací celého komplexu ART Villas. Za architektonickým konceptem vily stojí architekti ze studia Refuel Works.

Studio Formafatal bylo investorem osloveno za účelem návrhu interiérů ještě v době projektování a příprav. 

Dvoupodlažní vila zaujímá výsadní pozici na pozemku o celkové rozloze 25 000m2. Užitná plocha vily je 570m2.  Kromě velkorysých společných prostor (foyer, hlavní obytná místnost, kuchyně s jídelnou a obytná terasa u bazénu) se ve vile nachází celkem 5 ložnic s vlastní koupelnou. V suterénu vily najdete dětskou hernu, fitness, taneční místnost, šatnu, prádelnu a technické zázemí domu.

Inspirací pro návrhy interiérů nám byla jednak okolní divoká džungle, ale také jsme se nechali inspirovat realizacemi brazilského architekta Paulo Mendez da Rochy.

Betonové stěny jsou záměrně ponechány ve své surové podobě, které v kombinaci s interiérovými prvky, použitými materiály, vodní plochou a zelení vytváří nevšední prostředí - drsné a luxusní zároveň.

Pro podlahy všech ložnic a koupelen jsme navrhli výrazněji ornamentální cementovou dlažbu, která byla vyrobena na zakázku v sousední Nicaragui. Proměnlivost vzorů a barev odkazuje na jedinečnost a neopakovatelnost každého okamžiku. Každým dalším krokem se něco změní.

Dalším výraznějším prvkem v interiéru je ručně malovaný akvarelový motiv džungle  na keramické obkladu kuchyňské stěny. Znázorňuje život za zdí a stává se dalším oknem s výhledem do okolní přírody.

V Art ville, stejně jako v Atelier ville, je téměř veškerý nábytek navržen a vyroben na zakázku místními řemeslníky nebo vyroben v Čechách a následně dopraven na místo realzace.

Atypový nábytek je doplněn o několik křesel, které mají společný svůj původ - všechna křesla byla navržena jihoamerickými designéry nebo architekty.

Teakové dřevo, kov a len jsou hlavními uplatněnými materiály v prostorách vily. Společně s lomenými pastelovými, ale i výraznými barvami použitými na atypových nábytcích oživují a zjemňují interiér betonového surového monolitu.

Práce na projektu Art Villas byla pro nás jedinečným a obohacujícím zážitkem i přes různé překážky a složitější procesy jak během navrhování, tak během realizace.

Přinesla nám nové zkušenosti, které budeme s radostí prohlubovat dál.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše