04.03.2020

BYT V HOROMĚŘICÍCH

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Tereza Janků, TEREZA JANKŮ ARCHITECTURE & INTERIOR DESIGN, www.terezajanku.com

BYT V HOROMĚŘICÍCH

Byt v novostavbě nedaleko metropole je určen pro mladý pár se dvěma psy. Na dnešní poměry je byt celkem prostorný a velikost místností je dostatečná. K bytu patří i předzahrádka přístupná z obývacího pokoje. Záměrem bylo vytvořit mladistvý a originální domov s industriálními a skandinávskými prvky v rozumné cenové hladině.

Kompletní návrh a realizace interiéru bytu 3+kk o velikosti cca 81,5 m2 v developerském projektu v Horoměřicích pro mladý pár se dvěma pejsky.

Naštěstí se na mě klienti obrátili s dostatečným předstihem, a tak jsme měli čas si promyslet veškeré změny a dispoziční úpravy včetně nového řešení hygienického zázemí bytu. Požadované úpravy jsme následně zadali stavbě formou klientských změn. Po předání bytu rovnou přišli na řadu truhláři s veškerým nábytkem na míru, dodávka osvětlení a kusových nábytkových prvků.

Nyní pár slov k uspořádání bytu. Na dnešní poměry je byt celkem prostorný a velikost místností je dostatečná. K bytu patří i předzahrádka přístupná z obývacího pokoje. Nepřítomnost komory nahrazuje obrovská vestavná skříň rozčleněná uprostřed nikou na sezení ve vstupní chodbě, navíc má byt sklep v rámci podzemních garáží. Ze vstupní chodby je vstup jednak do obývacího pokoje, a jednak do samostatného wc. Obývací pokoj čtvercového půdorysu má rozlohu cca 31,5 m2 .  Nakonec jsme po mnoha zvažovaných variantách zvolili uspořádání s kuchyňským ostrůvkem s navazujícím jídelním stolem. Z obývacího pokoje se pak přes malou chodbičku vstupuje do obou ložnic o rozloze 13 a 15 31,5 m2 a společné koupelny.

Co se týče designu, tak záměrem bylo vytvořit mladistvý a originální domov s industriálními a skandinávskými prvky v rozumné cenové hladině. Za povšimnutí jistě stojí použití tří různých typů bílé mozaiky, jejíž geometrická hra je zvýrazněna spárováním v antracitové barvě. Dále je použit dekor betonu jak na dlažbě, tak například v podobě stěrky na desce jídelního stolu, který byl rovněž vyroben na zakázku společně s kuchyní a ostatním vestavným nábytkem v bytě. Ten je v kombinaci bílého a dubového laminátu, světle cementově šedá obývací stěna je oživena  otevřeným dřevěným policovým dílem. Interiér je pak dovybaven zajímavým kusovým nábytkem a černými i měděnými svítidly.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše