04.03.2020

BYT V HOROMĚŘICÍCH

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Tereza Janků, TEREZA JANKŮ ARCHITECTURE & INTERIOR DESIGN, www.terezajanku.com

BYT V HOROMĚŘICÍCH

Byt v novostavbě nedaleko metropole je určen pro mladý pár se dvěma psy. Na dnešní poměry je byt celkem prostorný a velikost místností je dostatečná. K bytu patří i předzahrádka přístupná z obývacího pokoje. Záměrem bylo vytvořit mladistvý a originální domov s industriálními a skandinávskými prvky v rozumné cenové hladině.

Kompletní návrh a realizace interiéru bytu 3+kk o velikosti cca 81,5 m2 v developerském projektu v Horoměřicích pro mladý pár se dvěma pejsky.

Naštěstí se na mě klienti obrátili s dostatečným předstihem, a tak jsme měli čas si promyslet veškeré změny a dispoziční úpravy včetně nového řešení hygienického zázemí bytu. Požadované úpravy jsme následně zadali stavbě formou klientských změn. Po předání bytu rovnou přišli na řadu truhláři s veškerým nábytkem na míru, dodávka osvětlení a kusových nábytkových prvků.

Nyní pár slov k uspořádání bytu. Na dnešní poměry je byt celkem prostorný a velikost místností je dostatečná. K bytu patří i předzahrádka přístupná z obývacího pokoje. Nepřítomnost komory nahrazuje obrovská vestavná skříň rozčleněná uprostřed nikou na sezení ve vstupní chodbě, navíc má byt sklep v rámci podzemních garáží. Ze vstupní chodby je vstup jednak do obývacího pokoje, a jednak do samostatného wc. Obývací pokoj čtvercového půdorysu má rozlohu cca 31,5 m2 .  Nakonec jsme po mnoha zvažovaných variantách zvolili uspořádání s kuchyňským ostrůvkem s navazujícím jídelním stolem. Z obývacího pokoje se pak přes malou chodbičku vstupuje do obou ložnic o rozloze 13 a 15 31,5 m2 a společné koupelny.

Co se týče designu, tak záměrem bylo vytvořit mladistvý a originální domov s industriálními a skandinávskými prvky v rozumné cenové hladině. Za povšimnutí jistě stojí použití tří různých typů bílé mozaiky, jejíž geometrická hra je zvýrazněna spárováním v antracitové barvě. Dále je použit dekor betonu jak na dlažbě, tak například v podobě stěrky na desce jídelního stolu, který byl rovněž vyroben na zakázku společně s kuchyní a ostatním vestavným nábytkem v bytě. Ten je v kombinaci bílého a dubového laminátu, světle cementově šedá obývací stěna je oživena  otevřeným dřevěným policovým dílem. Interiér je pak dovybaven zajímavým kusovým nábytkem a černými i měděnými svítidly.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše