04.03.2020

APARTMÁNY HARRACHOV

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Jiří Dohnal, KVALITÁŘ s.r.o., www.kvalitar.cz

fotograf:
Studio Flusser

Vítěz kategorie Interiér roku VELUX

APARTMÁNY HARRACHOV

V bývalém uhelném dole v Harrachově vznikl areál nových bytových domů. V areálu se kromě bytových domů nachází i sportovní centrum, spa nebo restaurace. Obytné domy ukrývají několik luxusních apartmánů, které slouží vlastníkům k víkendovým pobytům, sportovní rekreaci a sezónnímu využívání. Interiéry si uchovaly příjemnou horskou atmosféru.

V oblíbeném zimním rekreačním středisku Harrachov vznikl v bývalém uhelném dole areál nových bytových domů dle architektonického návrhu studia Kvalitář. Architektonické řešení plně respektuje lokalitu včetně její historie a zasazuje celý projekt citlivě do horského prostředí. Architekti se snažili do realizace citlivě zanést urbanistické předpoklady s městotvorným prvkem a rezidenti zde najdou místa pro odpočinek i pro sportovní vyžití. Kromě bytových domů se v areálu nachází i sportovní centrum a spa nebo restaurace. Samotné obytné domy pak ukrývají několik luxusních apartmánů, na jejichž realizaci se opět podílel Kvalitář.

Byty slouží vlastníkům k víkendovým pobytům, sportovní rekreaci a především k sezónnímu využívání. Architekt Jiří Dohnal řešil zadání obou mezonetových bytů, nacházejících se v nejvyšším patře a podkroví, včetně celé dispozice a vnitřních vertikálních komunikací.

Přestože se jedná o moderní stavbu, která nabízí vše, co současná technická řešení umožňují, uchovala si realizace příjemnou horskou atmosféru. Dřevěné obklady stěn evokují tvarosloví pro lokalitu typického hrázděného konstrukčního systému. Samozřejmostí je provedení interiéru ve vysokém standardu s použitím kvalitních materiálů. Hmoty utvářející vnitřní prostory apartmánu mají přiřazené různé atributy s výrazným materiálovým řešením, které definují prostor a umožňují snadnou orientaci v něm. Architekt pracoval převážně s přírodními materiály, jako je dřevo (kartáčovaný dub, smrk, recyklované řezivo ze starých objektů s patinou a specifickou barevností), ale i ocel (přírodní ocel, nerez ocel a povrchově upravená, černá ocel), nebo beton (vláknobetonové skořepiny, cementovaná stěrka), drásaná kůže a OSB deska. Přírodní materiály pak ve výsledné realizaci kontrastují s monochromatickými materiály, jako jsou lakované plochy a sklo použité v zábradlích a površích koupelen. Vztahy mezi minimalistickým a rustikálním řešením působí ve výsledném dojmu velmi neformálně a zútulňují tak pobyt v interiéru.

Autor akcentuje centrální obytný prostor a nechává vyznít jeho velkorysost a prostornost. Důraz je kladen na kvalitní osvětlení prostoru nejen denním světlem, ale i špičkovými svítidly. V hlavních prostorách je koncipován modulární systém osvětlení (spot reflektory s proměnnou optikou v systémových závěsných lištách). V interiéru působí dominantně i některé sanitární předměty jako jsou umyvadla či umývátka a plochy v kuchyni, které jsou atypické a jsou vyrobeny z betonu / sklocementového povrchu na míru.

I. BYT  se liší povrchem koupelny, kde jsou použity velkoformátové keramické obklady v kombinaci s betonovými zařizovacími předměty a podlahy jsou zpracovány litým terazzem.  V ostatních místnostech je na zemi položena dubová lamela, konzervovaná tvrdým voskovým olejem.

II. BYT  je charakteristické přiznání některých konstrukčních materiálů, jako např. betonových tvárnic či OSB desek. Oproti tomu kontrastují povrchy koupelen v kaleném skle, do kterého je zasazen autentický UV tisk velkoformátových fotografických reprodukcí. V kontrastu fungují i monochromatické lakované povrchy s výraznou barevností a průmyslové epoxidové podlahy v koupelnách. V ostatních místnostech je položena dubová průmyslová mozaika.

Projekt realizace apartmánů od konceptu, přes studii po prováděcí dokumentaci, až k autorskému dozoru a koordinaci řešil architekt Jiří Dohnal ze studia Kvalitář. Projekt bytových domů řešil Ing. arch. Marek Habr ve spolupráci s MgA. Petrem Horákem, za studio Kvalitář.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše