04.03.2020

BYT S MOTORKOU, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Jan Tomáš Cieśla, Lenka Bartoňová, Miroslav Krátký, ARCHICRAFT, s.r.o., www.archicraft.cz

BYT S MOTORKOU, PRAHA

Autoři byli v rámci projektu SQUAT iD osloveni, aby vytvořili byt pro úspěšného a vizionářského byznysmena, který hodně cestuje a má rád přírodní materiály. Nadstandardní plocha bytu byla rozdělene na více částí podle funkcí – zábavní s televizí a zvukovým systémem, bar s krbem, prostor se speciálním chladícím boxem na vína a v neposlední řadě na míru vyrobenou Hondu.

V roce 2017 jsme dostali výzvu – český festival interiérového designu SquatID pořádaný Insidecor nás vybral mezi architekty, kteří měli přetvořit 180 metrů čtverečních v unikátní domov. Zamilovali jsme se do betonového prázdného interiéru námi vybraného bytu. V tu chvíli neměl ještě žádné příčky a my se rozhodli si s bytem pohrát tak, abychom dali větší důraz na zábavní prostor. Zábava se tak stala ústředním tématem bytu. Pořadatel festivalu nám našeho klienta popsal jako úspěšného a vizionářského businessmana, který hodně cestuje a vyžívá se v nových gadgetech a má rád přírodní materiály.

Prostor jsme tak rozčlenili podle funkce na více částí – zábavní s televizí a zvukovým systémem, bar s krbem, charakteristický prostor se speciálním chladícím boxem na vína a v neposlední řadě – motorku – na míru vyrobenou Hondu. V obývacím pokoji byla do otevřeného prostoru umístěna pohodlná modulární pohovka, ložnice s vířivou vanou byla od této zábavní části oddělena šatnou a prosklenou stěnou. Sauna a pokoj pro hosty byli rozděleny cihlovou a dýhovou zdí. Pro další rozdělení prostoru jsme využili vestavěné skříně.

Pro „nedokončený“ vzhled bytu jsme volili syrové materiály. Kovové plechy na podlaze jsme ošetřili pouze bezbarvým práškovým lakem – chtěli jsme, aby vynikla patina. Použití exteriérových cihel v interiéru, zafixovaných pouze transparentním lakem podpořilo „drsný“ pocit ze stěn. Koupelnový obklad byl kladen vertikálně. Všechny povrchy mají teplé, zemité barvy a udržují tak bytě příjemnou a klidnou atmosféru.

Další důležitou části pro koncept a design tohoto bytu byl nábytek. Namísto barev jsme u nábytku pracovali spíše se vzory. Všechno dřevo je kartáčované.  Cíleně byl použita i neopracovaná žula. Pohovky, stejně tak jako polštářky a povlečení mělo viditelné švy. Koupelnové baterie byly vybrány tak, aby kopírovaly vzhled motocyklu.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNER KATEGORIE

HLAVNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ SPONZOR ČASOMÍRY

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše