04.03.2020

ŠVÉDSKÝ TINY HOUSE V ČECHÁCH

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Marcela Staňková a Tomáš Staněk, www.tinyvacation.cz

ŠVÉDSKÝ TINY HOUSE V ČECHÁCH

Inspirací ke stavbě tohoto malého domku vycházejícího z konceptu “tiny house” byl několikaletý pobyt ve Švédsku. Dřevostavba má obytnou plochu 26 m2. V minimalistickém interiéru ve stylu “hygge” jsou použity pouze přírodní materiály. Cílem bylo vytvořit radostné a bezstarostné bydlení ve shodě s přírodou.

Malý domek s obytnou plochou 26 m2 se nachází na kraji malé jihočeské osady, hned pár metrů od hranice lesa. Jedná se o dřevostavbu o rozměrech půdorysu 7,00 x 3,57 m. Fasáda je tvořena kombinací sibiřského modřínu a omítky.

Inspirací ke stavbě tohoto maličkého domku vycházejícího z konceptu „tiny house“ byl můj několikaletý pobyt ve Švédsku. Domek byl dokončen v roce 2019 v minimalistickém skandinávském stylu "hygge" kde jsou použity pouze přírodní materiály. Interiér je obložen smrkovými palubkami natřenými bílou voskovou lazurou. Schodiště zároveň slouží jako skříně a vytváří tak cenné úložné prostory. V horním patře se nachází malá ložnice, kde si můžete kvalitně odpočinout na dvoulůžkové posteli se zdravotní futonovou matrací. Dostatek světla nejen v tmavém zimním období zajišťuje LED osvětlení umístěné mezi krokvemi. Stolek u pohodlné pohovky je vyroben z dvou kusů kmene téměř stoletého dubu.  Cílem bylo vytvořit radostné a bezstarostné bydlení ve shodě s přírodou. Aby byla relaxace v přírodě dokonalá a člověk měl prostor jen pro sebe a své myšlenky, domek úmyslně neposkytuje technologie jako je wi-fi nebo televize. Domek je vytápěný podlahovým topením.

Ubytování nabízí vše, co člověk potřebuje k bydlení a relaxaci. V domku je plně vybavená kuchyně (varná deska s elektickou troubou, myčka a lednice s mrazákem), Přestože je koupelna docela malá, nabízí vše co byste v běžné koupelně očekávali.  U domku je přilehlá slunečná dřevěná terasa nabízející relaxační posezení s krásným výhledem na rybníček.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše