03.03.2020

DŮM V KLIDNÉ KRAJINĚ

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. Kristián Hruskó PhD., NEOPOLIS s.r.o., www.neopolis.eu

DŮM V KLIDNÉ KRAJINĚ

Základním požadavkem klienta byl nadčasový design s použitím přírodních materiálů v kombinaci s vysokým leskem, který dodá interiéru jistou míru luxusu. Základem jsou světlé tóny podlah a obkladů, které kontrastují s kamenným obkladem v zimní zahradě a v exteriéru. Šperkem celého interiéru je spuštění dlouhých svítidel v obývací a jídelní části domu.

Základním požadavkem klienta byl nadčasový design s použitím přírodních materiálů v kombinaci s vysokým leskem, což dodává domu míru luxusu. V domě jsou použity přírodní dřevěné podlahy a bílá keramická dlažba s vysokým leskem, která prostor zároveň prosvětluje. Nacházíme zde tedy správný střed kontrastu. Na některých stěnách je navržena umělecká stěrka oživující jednotlivé stěny a dodává jim zajímavou strukturu. Jako přírodní materiál jsme nevynechali kamenný obklad, který se příjemně hodil do zimní zahrady v exteriérové části.

Při vstupu do domu se nám otevírá velká prosvětlená vstupní hala, kde se na pravé straně nachází velký šatník, ukrytý za posuvnými skleněnými dveřmi. Identické posuvné dveře s grafickou fólií ve formě vln jsou použity u vstupu do srdce domu a tím je luxusní obývací pokoj spojen s jídelní částí. Nakolik je to nadstandardní prostorná místnost s vysokým stropem, mohli jsme si pohrát se snížením stropu a spuštěním dlouhých svítidel, které jsou šperkem celého prostoru. Za sedačkou je navržen dominantní dekorační dřevěný panel, který se táhne až po strop. Stejný panel jsme zakomponovali i za komodu u vstupu do kuchyně. Prvky jako je krb a velké akvárium dotvářejí příjemnou atmosféru celého prostoru. Jídelní stůl je také jednou z dominant, protože se jedná o velký 10 místní masívní stůl v kombinaci dřeva a kamene. Kuchyň působí světle díky bílé dlažbě s vysokým leskem. Příjemný kontrast vytváří tmavé dřevo použité na kuchyňské lince a rampě, která se táhne nad velkým varným ostrovem. Zajímavým prvkem v kuchyni je světlík ve stropu, kde jsme navrhli vitrážové sklo v dřevěném rámu. Kuchyň je propojena posuvnými skleněnými dveřmi se zimní zahradou pro relax a oddech s přáteli. Zimní zahrada je vybavena vlastní kuchyňkou, krbem a sezením pro více osob. Díky velkým posuvným oknům po celé délce místnosti se nám otevírá přístup do zahrady s bazénem.

Když se vrátíme do obývací místnosti, tak po levé straně od vstupní haly se napojujeme na dlouhou prosvětlenou chodbu, propojující obývací část s další nadstandardně velkou místností s vysokými stropy. Tento prostor je určen pro zábavu a oddech. Ve středu místnosti je umístěn biliardový stůl, nad kterým je spuštěný výrazný prvek ze stropu propojený dřevěnými trámy. Nachází se zde i barová část pro přípravu nápojů, které jsou příjemným osvěžením
při společenských hrách, protože zde najdeme kromě biliardu i šachový stolek, šipky a TV obrazovku na velké podsvícené dekorační stěně.

Z chodby vstoupíme velkými interiérovými dveřmi do prostorných dětských pokojů. Projekce dětského pokoje je rovněž velmi důležitá, protože je pro dítě královstvím her, zábavy a tajemství.
V tomto projektu se jedná o dva zrcadlově řešené dívčí pokoje propojené společnou koupelnou. Pokoje jsou v jemných odstínech růžové a fialové. Stěny jsou doplněny tapetami a dekoračními panely. Prostor nám dovolil navrhnout velké pohodlné spaní s bohatým úložným systémem okolo. V pokojích je více řešení podsvícení. Podsvícení stropu, postele, hvězdné nebe nad postelí a taktéž podsvícení vitrín. Nechybí zde TV nad skřínkami, které se propojují s psacím stolečkem. Každý z pokojů má svůj prostorný šatník, což je výborně vyřešeno dalším uzavřeným prostorem. Koupelna je vybavena sprchovým koutem, vanou, toaletou a dvěma oddělenými umývadly s úložným řešením na celé stěně.

V obývacím pokoji jsou ještě dva vstupy. Jeden nás zavede do krásné dřevem obložené pracovny v klasickém rustikálním stylu s dřevěným kazetovým stropem a dřevěnými knihovnami táhnoucí se po strop. Pracovní stůl je dispozičně navržen v prostoru s velkým pohodlným koženým křeslem. Před okno nám prostor dovolil zakomponovat dvě oddechová křesla k posezení ve společnosti, anebo při čtení oblíbených knih majitele.

Druhý vstup nás zavede do pokoje hostů s vlastní koupelnou. Zde převládá více přírodního materiálu v tmavším a světlejším odstínu dřeva s elegantním vzorem tapety na stěnách. Koupelna je též laděna do přírodních odstínů s použitím obkladu imitace dřeva v kombinaci s bílou a dekorem, jež činí koupelnu elegantní.

Hlavní ložnice je zajímavá stěnou za postelí, kterou dekorují dřevěné prvky čtvercového tvaru různých hloubek a jako celek vytvářejí impozantní mozaiku. Naproti posteli je dominantní prosklená stěna s pískovaným dekórem, oddělující ložnici od prostorné koupelny.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše