03.03.2020

MULTIFUNKČNÍ LOFT, TRNAVA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Martin Hreščák a Ing. arch. Martina Hresčáková, TRIHA s.r.o., www.triha.sk

MULTIFUNKČNÍ LOFT, TRNAVA

Pod střechou novostavby v centru Trnavy vznikl loftový jednopokojový byt na pronájem navržený pro moderní městské bydlení. Úsporná logická dispozice, minimalistický design a množství skrytých nik pro lednici, oblečení či pračku v koupelně pomáhá tento malometrážní byt prostorově a vizuálně sjednotit a nepřesytit.

Pod střechou novostavby v centru Trnavy jsme navrhli a zrealizovali loftový jednopokojový nájemní byt městského charakteru. Při jeho návrhu jsme vzali v úvahu univerzálnost a jednoduchou údržbu pro nájemníky. Z architektonického hlediska jsme se zaměřili zejména na multifunkčnost a správné využití každého metru čtverečního.

Podkrovní mini-loft má výhradně střešní okna. Abychom dosáhli otevřeného charakteru, odstranili jsme původní dělící příčku v předsíni. V jediné obytné místnosti se tak integruje předsíň, kuchyň, jídelna, obývák i ložnice. Samostatná prostorná koupelna s vlastním oknem je jeho příjemnou předností.

Prostor, světlo a samozřejmě rozloha nás nasměrovali k zařízení bytu po jeho obvodu. Toto nanejvýš praktické řešení v sobě zahrnuje i dostatek úložného prostoru a potlačení stísněného dojmu ze střešní šikminy. Jádro bytu tak zůstává vzdušné a průchodné. Spací kout je od zbytku místnosti opticky oddělen lamelovým paravánem, který z druhé strany slouží předsíni jako věšák. Veškerý nábytek je atyp, vyráběný na míru.

Úsporná logická dispozice, minimalistický design a množství skrytých nik pro lednici, oblečení nebo pračku v koupelně, pomáhá malometrážní byt prostorově a vizuálně nepřesytit. V tomto směru dobře spolupracují i světlé povrchy z lehce udržovatelného melaminu, které jsou doladěny petrolejovým barevným akcentem. Zvláštní zjev bytu dotváří terazzová struktura s jemným zrnem – v koupelně aplikovaná na obkladu a v obytné místnosti ve formě umývatelné tapety a konferenčních stolků.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše