03.03.2020

BYT SE SKLENĚNÝM BOXEM, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Barbora Kopečná, BARAAK ARCH s.r.o., www.baraak.cz

BYT SE SKLENĚNÝM BOXEM, PRAHA

Malý kompaktní byt obývá jedna osoba, která často cestuje. Při minimální užitné ploše 24 m2 byl návrh pojat tak, aby se byt maximálně opticky zvětšil. Proto byly použity výhradně světlé barvy a koupelna je řešena jako vložený skleněný box, který lze uzavřít závěsy. Tento box rozděluje byt na dvě části: obytnou a kuchyňskou.

Byt se nachází v přízemí novostavby v pražské Liboci. Lokalita byla vybrána záměrně blízko letiště, protože klientka často létá za prací do zahraničí a stálé bydlení nemá v Praze.
Jedná se o malý, kompaktní byt pro jednu osobu. Při minimální užitné ploše 24m2 byla snaha o maximální optické zvětšení interiéru. Proto jsou použity výhradně světlé barvy a koupelna je řešena jako vložený skleněný box, který lze uzavřít závěsy. Střední box koupelny rozděluje byt na dvě části: obytnou a kuchyňskou. Kuchyňská linka je vyšší než standardně, aby mola být vybavena všemi potřebnými spotřebiči (i když menších rozměrů) a pultem s barovými židlemi. Nachází se zde jak myčka, tak trouba, lednice, pračka. Kuchyni zároveň zvětšuje zrcadlo přes celou stěnu. V obytné části se nachází jídelní stůl, rozkládací pohovka a šatní skříň. Další úložný prostor se nachází nad koupelnou, kde je například schovaný i kotel.
Podlaha bytu je jednotná – dubové parkety, pouze v části koupelny přechází do dlažby stejného (parketového) formátu. V celé ploše bytu je použito podlahové vytápění.
Spolu s téměř celodenním osluněním skrz okna na protilehlých stranách tak byt působí větší, než ve skutečnosti je.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše