03.03.2020

RODINNÝ DŮM U MONÍNCE

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Jana Langrová, APPAREL BOX s.r.o., www.apparel.cz

RODINNÝ DŮM U MONÍNCE

Dřevostavba byla postavena uprostřed farmy, která ovlivnila nejen exteriér, ale i interiér domu. Díky dostupnosti přírodních materiálů na farmě, jako kamenů a dřeva z pokácených stromů, navrhla autorka několik originálních prvků do interiéru. Řešení prostoru je lehce industriální, respektuje však požadavek  majitelů na hezké, moderní, vzdušné a funkční řešení.

Zakázku jsem převzala ve fázi projektu, kdy bylo třeba ještě dopřesnit definitivní rozmístění příček a stavebních otvorů dveří. Stejně tak jsem navrhovala dispozice koupelen a kuchyně a s tím související instalace topenářských a elektrikářských prací. 
V průběhu stavby se konkretizovaly materiály a zařizovací předměty. Dům je dřevostavba a díky vstřícnosti stavební firmy se podařilo vymyslet originální řešení clonění teras a větrolamů ze zadní strany domu.  
Zadání bylo hezké, moderní, vzdušné a funkční řešení pro manželský pár a jejich smečku psů s tím, že dům je součástí farmy a bude tedy velký provoz směrem do exteriéru a na velkou terasu kolem domu. Klienti byli otevřeni myšlence lehce industriálního řešení s atypickými zámečnickými prvky a díky dostupnosti přírodních materiálů na farmě jako kameny a dřevo z pokácených stromů jsem tuto možnost využila a nechali jsme vyrobit originální prvky interiéru jako konferenční stolek, nábytek pod tv nebo originální stojan na wc. Klienti jsou sběratelé umění a tedy bylo třeba myslet i na to a najít dostatečně velké plochy pro umístění obrazů. 
Manželé mají dospělého syna, který občas jezdí na návštěvy, ale s hostinským pokojem nebylo počítáno. Vzhledem k výšce obytného prostoru byl navržený malý pokoj nad prostorem vstupní chodby a místo schodů jsme nechali vyrobit posuvný žebřík po kterém je možné se do pokojíku dostat. Zásoby do patra se dopravují košíkem na laně zavěšeném přes kladku. 
Na dům navazuje přes terasu další objekt ve kterém jsou technické místnosti spojené s provozem farmy a malá kuchyňka s pracovnou. 
Investoři byli nakloněni originálním řešení a neobvyklým materiálům a umožnili například i černou výmalbu stropů . Z hlavního obytného prostoru a terasy je nádherný výhled do krajiny a místo má nádhernou atmosféru. 

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše