03.03.2020

BYT V ZAHRADĚ, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Filip Hejzlar, DE.FAKTO CZ, s.r.o. www.defakto.cz

BYT V ZAHRADĚ, PRAHA

Prostorný byt s čitelným materiálovým konceptem je obklopen zelení, a proto i v interiéru dominují přírodní materiály: kouřová dubová podlaha, obklady stěn se skrytými dveřmi či keramický obal centrální části. Celý prostor je doplněn kvalitním ležérním nábytkem v odstínech, které harmonicky doplňují převažující teakovou hmotu.

Investor se na náš ateliér obrátil v době, kdy byl byt ve stavu shell and core a k uzavření klientských změn t hlediska stavební přípravy scházelo pouze několik týdnů. Nejprve jsem tedy vyprojektoval dispoziční koncept, který jsem výrazně upravil a vyčistil koridor a navazující místnosti v jeho středu. Rozmístění hmot v obývacím prostoru reflektuje využívání zahradní terasy, poslechové části před plátnem a kuchyňské části. Vzhledem k charakteru bytu a ušlechtilému vkusu a citu budoucích uživatelů bytu jsem se rozhodnul vsadit na přírodní materiály - kouřová dubová podlaha, obklad stěn se skrytými dveřmi prostřednictvím teakové dýhy a obkladem centrální "kostky" v koridoru velkoformátovou keramikou, která naprosto věrohodně ztvárňuje mramor v dekoru callacata a který se podařilo po celém jeho obvodu navázat tak, že jednotlivé žíly mramoru na sebe navazují.  Kuchyně, skládající se z linky, která je součástí obkladu stěny, zcela ukrývá sloupec spotřebičů a nad pracovní deskou se nachází velká skříňka na nádobí, které je opatřena bronzovým zrcadlem, v němž se odráží bohatě osázená zahrada. Ostrov je obložen žulovou deskou a z čelní strany materiálem podlahy. V ložnicích je maximum úložného prostoru součástí obkladu stěn. Celý interiér je doplněn kvalitním ležérním typovým nábytkem v barvách, které nejsou nijak konfliktní a harmonicky doplňují převažující teakovou hmotu. Vášní investorů je vysoce kvalitní poslech hudby. Ten s sebou přináší náročné řešení prostoru pro AV techniku, ta je skryta za centrálním panelem, který je z černého krionu, lemovaný teakovým rámem. V rámu se ukrývá svinovací promítací plátno, které v případě potřeby překryje vestavěnou televizi. Veškeré další AV komponenty jsou ukryté za panelem a přístupné z jeho boků. Dominantou hlavní koupelny je solitérní vana, která je umístěna na střed velkoformátové keramické desky. Samotné WC a sprchový kout jsou ukryty za touto deskou. Koupelna tak působí čistým a nerušeným dojmem a těží z odrazů prostorné zrcadlové skříňky, která umocňuje ambientní nepřímé osvětlení. Touto realizací jsem si splnil své přání, a to vytvořit velkolepý interiér, který těží z čitelného materiálového konceptu a plně respektuje požadavky na komfortní každodenní užívání, především díky velké míře úložných prostor.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše