03.03.2020

BYT K, BRNO

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Radek Sládeček, www.architekt-sladecek.cz a HAGER ELECTRO s.r.o., www.hager.cz

BYT K, BRNO

Původním záměrem majitelů bylo nabídnout běžný byt k pronájmu. Interiér byl nakonec pojat komplexně a nabídl vyšší standard bydlení. Původní dispozice byla zjednodušena a pocitově propojena do jednoho celku. Bílé plochy jsou kombinovány s přírodními dezény. Dubové lamely na podlaze celý interiér materiálově sjednocují.

Předmětem realizace je byt určený k pronájmu v nově budovaném bytovém komplexu. Klient měl poměrně přesnou představu o vybavení a původně se mělo jednat spíše o základní návrh uspořádání. Během diskuze jsme společně došli k závěru, že by bylo zajímavé navrhnout a zařídit byt bez zásadnějších omezení a nabídnout tak pronájem na vyšší úrovni. Díky velmi vstřícnému přístupu architektů projektu, developera i realizační firmy a v neposlední řadě klienta se podařilo v rámci klientských změn zrealizovat návrh bez jakýchkoliv kompromisů.

Původní dispozice s menší vstupní chodbou a samostatnou šatnou přístupnou z ložnice byla zjednodušena. Do bytu se tak nově vstupuje přes prostornou vstupní halu s vestavěnými skříněmi a velkoplošným zrcadlem. Hlavním záměrem bylo propojit pocitově celý byt do spojeného celku. Koupelna včetně navazujících vysokých skříní kuchyňské linky je tak obložena spárovkou a působí jako materiálově odlišný prvek/hmota vložená do spojitého prostoru bytu. Celý byt také sjednocuje strop z pohledového betonu, který byl v průběhu realizace ponechán v tomto pracovním mezistadiu. Původně měl být zaomítaný. Koupelna je přirozeně osvětlena podstropním nadsvětlíkem. Tento prvek zároveň umocňuje propojení pohledového stropu, který viditelně prochází z obytného prostoru do koupelny. U nábytku jsou kombinovány bílé svislé plochy a vodorovné plochy z dubové spárovky. Na podlaze je použitý shodný materiál i formát dubových lamel, celý prostor je tak materiálově maximálně sjednocen. Koncové prvky elektroinstalace jsou použity v řadě Berker R1 v kombinaci bílá a černá dle podkladu, osazené do vícenásobných rámečků, viditelné zásuvky s víčkem. Tyto sestavy tak působí velice čistě a podstatným způsobem dotváří náladu bytu.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše