03.03.2020

VINTAGE FLAT, PRAHA

Číst více

kategorie:
Soukromý interiér (novostavba)

autor a přihlašovatel:

Michal Kunc a Jana Šandallová, ATELIER KUNC ARCHITECTS, www.atelierkunc.com

VINTAGE FLAT, PRAHA

Byt byl navržen jako útočiště před okolním světem, jako místo pro občasné přespání. Jedná se o městské bydlení s krásným výhledem na řeku a s velkou designovou zahradou ve svahu na Barrandovské skále. Interiér bytu představuje mozaiku zážitků a vzpomínek z cest, trochu etno, trochu Japonsko a wasabi a také trochu laid back z Nového Zélandu.

Náš první společný projekt bylo bydlení v Modřanech, moderní rodinný dům, kde hlavní motto znělo propojit bydlení se zahradou, "bydlení venku", de facto byt na zahradě, a tomu jsme podřídili všechno. Velmi se to povedlo, cítili jsme proto chuť pokračovat spolu dále. Nakonec, důkazem je mnoho článků v mediích s ohlasy čtenářů.
Byt v Barrandovských zahradách. Tentokrát šlo o to získat bydlení ve městě, co nejlepší možné místo. Takový byt, útočiště když chcete být chvilku sami nebo máte bohatý večerní program v centru a chcete ve městě zůstat přes noc. Barrandov je proto trochu jiný příklad pohodového bydlení, v bytovém domě Barrandovské zahrady. Je to městské bydlení s krásným výhledem na řeku, s velkou designovou zahradou ve svahu na Barrandovské skále, byt s velkými okny otevřený přes den slunci a v noci vybízející k posezení na terase s výhledem na řeku světel a panorama noční Prahy. Byt je příjemně velký, se třemi ložnicemi, dvěma koupelnami a velkým proskleným obývacím pokojem s terasou. Protože všichni rádi a hodně cestujeme, touláme se po světě, cítili jsme velkou potřebu zachytit útržky vzpomínek z cest, záblesky atmosfér, krajin, kultur kde jsme byli a které nás baví a naladit bydlení ještě více cestovatelsky. Ostatně to je naše životní inspirace.

Byt v Barrandovských zahradách je proto taková mozaika z našich cest, trochu etno, trochu Japonsko a wabi sabi, a také trochu laid back z Nového Zélandu. Krásně se tak podařilo propojit vzdálené a zdánlivě nesourodé světy do jediné originální atmosféry pohodového bydlení. Nicméně, je to pořád bydlení v moderním městském bytě, v současném nadčasovém designu by www.atelierkunc.com, což znamená hlavně příběh plný emocí.
Mimo jiné: tónované stěrky na stěnách, bělené dřeva na podlaze, oblíbené design kousky nábytku od Vitra, příjemně ladící s týkovým stolem a závěsnými lampami ze štípaného bambusu, to vše jemně a postupně doplňované menšími dekorativními kousky svícnů, váz, dřevěných misek, posbíraných z cest po celém světě. Jako ve všech návrzích a realizacích Atelieru Kunc Architects i tady byla použita linka autorského designu, na které se podílí celý tým, tady pod vedením Michala Kunce a Jany Šandallové. Hodně věcí se navrhovalo a realizovalo jako atypy, originály pouze pro tento prostor. Hlavní artový prvek je "Vintage", kuchyňský box, vytvořený z několika materiálů travertinu, mramoru, lakovaných povrchů, světelných linek. Milujeme umění a originální kousky, v tom společně souzníme.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše