03.03.2020

KADEŘNICTVÍ ORELSKÁ 14, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Kornélia Faklová, www.faklova.com

KADEŘNICTVÍ ORELSKÁ 14, PRAHA

Koncepce interiéru je založena na tom, co je v kadeřnictví důležité, a to je práce s výrobky, které jsou klientům na očích, vidí je všude okolo sebe. Poznávají s čím kadeřníci pracují a vědí, že jsou skutečně ve vlasovém salónu. Majitelka si přála, aby se počet předmětů shodoval s jejím oblíbeným číslem, což bylo uplatněno u stropních světel. Ta jsou uspořádána půdorysně ve tvaru známé kompozice Pieta Mondriaana.

Kadeřnice Marika Zábranská, na základě vlastní zkušenosti z předešlého kadeřnictví, kde pracovala spolu s kolegou, věděla, kterých funkčních návazností si všímat u svého prostoru, kterého se zároveň stala novou majitelkou.

Co je u kadeřnictví obecně důležité, je práce s výrobky. Vlasové produkty jsou nedílnou součástí studia a zaměstnanci kadeřnictví je neustále používají, tudíž by měly být v prostoru prezentovány. Umístění všech barev na vlasy a šamponů je v studiu navrženo tak, aby byly klientům rovnou na očích a viděli, s čím kadeřníci pracují a bylo tak poznat, že se skutečně nacházejí ve vlasovém salonu. Záměrem však bylo potřeba schovat dlouhé metry kabelů od různých pomůcek, jako jsou žehličky na vlasy, fény, kulmy a podobně. Truhlářovi byl zadán návrh umístění zásuvek pro spotřebiče, aby byly kabely skryté pod deskami přímo u zrcadel, které klientům slouží na uložení jejich osobních věcí. Povedlo se a skutečně při manipulaci s fény je vidět, že jejich kabel přichází „odněkud ze spodu police“.

Jednou z technických podmínek bylo schovat stojící vysavač, do kterého se koštětem zametou vlasy a tudíž může mít lux své stálé místo a nemusí se s ním hýbat. Přišli jsme na řešení, kdy je vysavač schován za zdí a je vidět pouzeotvor u podlahy, do kterého se popadané vlasy smetou. Další podmínkou bylo „bezpečnostní zrcadlo“ umístěné na zdi u WC, za pomocí kterého je v odrazu vidět na vchodové dveře ze všech míst s křesly. Tak má kadeřník, který stojí u sedícího klienta v křesle, přehled o tom, kdo vchází nebo odchází.

Kadeřnice Marika si potrpí na detaily.Například, aby se počet předmětů shodoval s jejím oblíbeným číslem, což bylo uplatněno u stropních světel. Tyjsou uspořádané půdorysně ve tvaru známé kompozice Pieta Mondriaana.

Číst více

Partneři

OFICIÁLNÍ VŮZ

GENERÁLNÍ PARTNER

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ PARTNEŘI

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše