03.03.2020

KREJČOVSTVÍ BLAŽEK, PRAHA

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Jan Mužík a BARKOTEX PRAHA spol. s r.o., www.barkotex.cz

KREJČOVSTVÍ BLAŽEK, PRAHA

Požadavkem investora bylo vytvoření reprezentativního prostoru pánského krejčovství známé české oděvní firmy. Prostor je tvořen ze tří samostatných salónů pro individuální jednání se zákazníky, ve kterých bylo nutné vytvořit příjemné prostředí s dostatkem soukromí a pohodlí nejen pro zákazníky, ale i pro jejich doprovod.

Interier Krejčovství Blažek byl řešen v rámci pronajímatelného prostoru v přízemí nově rekonstruované administrativní budovy Nekázanka 11 v Praze 1. Požadavkem investora – české oděvní firmy Blažek – bylo vytvoření reprezentativního prostoru pánského krejčovství zaměřujícího se převážně na pánské obleky a košile šité metodou Made to Measure. Základem prostoru jsou tři samostatné salóny pro individuální jednání se zákazníky spočívající zejména ve výběru střihů, materiálů a doplňků a pro úvodní měření velikostí, to vše v příjemném prostředí s dostatkem soukromí a pohodlí pro zákazníky i jejich případný doprovod. Jednotlivé individuální salóny jsou přístupné z centrálního prostoru, který je určen pro prezentaci materiálů a hotových oděvů firmy Blažek včetně doplňků a obuvi. Tento centrální prostor je také koncipován pro pořádání příležitostných společenských akcí s možností prezentace zboží. Prostor je opticky i provozně propojen s malou dvorní uzavřenou zahradou. Ve vstupní části prostoru – s výlohou do ulice Nekázanka – je situován recepční pult a otevřený krejčovský stůl určený pro krejčovské úpravy oděvů. Dalšími prostory jsou nezbytné místnosti personálu včetně skladového a sociálního zázemí.

Výtvarné a materiálové vznikalo ve snaze navázat na nedávnou zdařilou rekonstrukci celého objektu včetně přilehlého bistra a zároveň bylo směřováno k vytvoření klidného až intimního prostředí krejčovského salonu s důrazem na pohodlí a komfort zákazníků. Použitým materiálům dominuje tmavý dýhovaný nábytek doplněný o čalouněné obkladové panely a velkoformátové obkladové desky s povrchem betonové stěrky. Individuální salony jsou pak rozlišeny textilními tapetami. Klíčovým prvkem interiéru je komfortní střižený koberec, který pohlcuje ruchy a dodává prostoru hlavního showroomu intimní atmosféru, která je podtrhována použitím tmavého podhledu s vestavným osvětlením zvýrazňujícím pouze vystavené materiály a osvětlujícím lokálně jednací stoly pro prezentaci materiálů – tato místa jsou pak zdůrazněna kruhovými osvětlovacími otvory ve stropě v kombinaci se závěsnými bodovými svítidly.

Celková plocha prostoru :  cca 275 m2

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše