03.03.2020

ŠKOLA VAŘENÍ, KARLOVY VARY

Číst více

kategorie:
Veřejný interiér II

autor a přihlašovatel:

Ing. arch. Tomáš Hrubý a Mgr. David Marek, spolupráce Ing. arch. Richard Pozdníček, DL STUDIO, s.r.o., www.dlstudio.cz

ŠKOLA VAŘENÍ, KARLOVY VARY

Zadáním investora bylo vytvořit kuchyni, která bude na rozhraní normální a profesionální. Bude se zde odehrávat školení kuchařů pro restaurační a hotelové provozy. Škola vaření zároveň přivítá i běžné zájemce o kuchařské kurzy či o sváteční prezentační vaření pro uzavřené skupiny hostů.

Zadáním investora bylo vytvořit kuchyň, která bude na rozhraní mezi civilní a profesionální kuchyní. Bude se zde odehrávat školení kuchařů pro restaurační a hotelové provozy. Škola vaření zároveň přivítá i zájemce z řad laiků pro různé kuchařské kurzy. Dalším požadavkem bylo sváteční prezentační vaření pro uzavřené skupiny hostů.

Hlavní prostor má v centru ostrůvek s varným centrem pro dvě skupiny kuchařů. Okolo něj potřebujeme dostatek prostoru nejen pro zúčastněné kuchaře, ale i pro diváky, kteří se kurzu účastní pouze pasivně. Pro ně jsme připravili vysoké stolky se sezením u výkladce, které slouží i jako ochutnávací bufetové stoly. Předpokládá se, že při degustaci vyrobených pokrmů bude jídlo snoubeno s vybranými nápoji. Kuchyně je i malým barem a vinotékou s vybavením pro baristu.

V zadní části kuchyně je salonek pro menší recepce a vyhodnocování výsledků vaření.

Škola vaření má rovněž plnohodnotné zázemí s další kuchyní a přípravnami. Zde se hrubě zpracovává maso a zelenina, je tu vybavení i na předvařování a na přípravu náročnějších jídel.

Nábytek je použit z produkce TON. Hlavní pracovní deska je kamenná, s povrchovou strukturou upravenou pískováním.

Číst více

Partneři

PARTNER PRO KULTURU

PARTNEŘI KATEGORIÍ

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO ČR

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI PRO SR

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše